Skip to main content
MODR Warszawa:  ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa  | ikona 22 571 61 00 

Mazowiecka wieś w Europie

Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne XXVI Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, połączone z XV Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.

W pierwszy weekend września na siedleckich targach zaprezentowało się 430 wystawców. Ekspozycja zajęła powierzchnię 11 ha, a obejrzało około 80 tys. osób ze wschodniego Mazowsza, południowej Lubelszczyzny i południowego Podlasia.

Świętu mazowieckiego doradztwa tradycyjnie towarzyszyły obchody Dni Siedlec oraz jednodniowa Wystawa Klaczy i Ogierów Hodowlanych

W ciągu 15 lat, czyli od czasu, gdy Polska znalazła się w Unii Europejskiej, nasza wieś bardzo się zmieniła – stała się nowoczesna, zadbana i piękna - nie tracąc jednak przy tym nic ze swojej tradycji. Rolnicy od lat wykorzystują nowoczesny sprzęt, nowe technologie produkcji, nawozy i środki ochro-ny roślin, ale ze względu na ciągły postęp techniczny i konieczność powiększania gospodarstw zmuszeni są do nieustannego śledzenia zmian dokonujących się w agrotechnice, mieszankach pasz i środkach ochrony roślin. Pomocą służyli im nie tylko doradcy z MODR, ale także MRiRW, ARiMR, i KRUS, dzięki którym mogli uzyskać potrzebne informacje.

Ale rolnictwo to nie tylko hodowla i agrotechnika

Przez dwa dni trwania wystawy jej uczestnikami byli również producenci wyrobów mięsnych i mlecznych, produktów owocowo-warzywnych, miodów, pieczywa, a także firmy handlowe i usługowe pracujące na rzecz rolnictwa oraz hodowcy zwierząt gospodarskich. Prezentowali oni swoje osiągnięcia i produkty, a hodowcy najlepsze zwierzęta.

Na XV Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych wybrano najlepsze krowy, jałówki i cieliczki. Integralną częścią imprezy była Wystawa Drobnego Inwentarza prezentująca króliki, szynszyle, drób użytkowy i ozdobny, gołębie i papugi. W rozstawionym tuż przy scenie namiocie Rękodzieło można było przyjrzeć się pracy garncarza i tkaczki, zobaczyć jak plecie się kosze z wikliny i robi się kwiaty z bibuły. Można też było kupić obrazy, szydełkowe serwetki, wyroby ze sznurka, a nawet tradycyjne ligawy.

Wiele osób chciało spróbować własnych umiejętności, a twórcy chętnie pokazywali jak powstają ich unikatowe wyroby. W tym samym namiocie prezentowano szeroką ofertę gospodarstw agroturystycznych regionu, a tuż obok wystawiali się rolnicy sprzedający produkty w ramach rolniczego handlu detalicznego - można było wytwarzane przez nich wędliny i sery.

Niedaleko swoje produkty prezentowali właściciele gospodarstw ekologicznych, gdyż tradycyjne podczas wystawy odbywa się kiermasz żywności ekologicznej wytwarzanej na terenie działania MODR Oddział Siedlce. Można więc było kupić ekologiczne pieczywo, przetwory mleczne, wędliny i przetwory owocowo-warzywne. Produkty te wytwarzane są w oparciu o tradycyjne receptury, a więc nie zawierają konserwantów i polepszaczy, dzięki czemu są i zdrowe, i smaczne.

 

Jak produkty lokalne ułatwiają życie mieszkańcom?

Podczas trwania XXVI Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym w Siedlcach, w namiocie MODR (produkcja roślinna) odbył się panel dyskusyjny na temat: Jak produkty lokalne ułatwiają życie mieszkańcom? Prowadziła go Irmina Sołowiej z Tygodnika Siedleckiego - patrona medialnego imprezy, a udział wzięli: dr hab. Katarzyna Antosik (UPH Siedlce), Marek Czapski (OSM Siedlce), Joanna Kurowska (firma Atut), Marek Machała (łowisko Traper w Kamieniu), Piotr Myrcha (Honda Wyszomirski Siedlce), (Wokas Łosice) oraz Adam Zdanowski (Zakład Mięsny Wierzejki). Panel był doskonałą okazją do poznania czołowych przedsiębiorców z regionu siedleckiego i oferowanych przez nich produktów.Dyskusja była transmitowana i można ją było obejrzeć na telebimie przy scenie głównej.

 

Odznaki honorowe Zasłużony dla rolnictwa

Dr Piotr Łysoń - dyrektor Departamentu Doradztwa i Nauki w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju - wręczył siedem odznak najbardziej zasłużonym dla rolnictwa mieszkańcom Mazowsza. Otrzymali je: Wioletta Czemiel-Grzybowska - doktor nauk ekonomicznych z zakresu zarządzania, zaangażowana w działalność na rzecz gazyfikacji terenów wiejskich (Polska Spółka Gazownictwa z siedzibą w Warsza-wie), Joanna Borkowska - wieloletni pracownik Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Stanisław Stefaniuk - wójt gminy Huszlew, Tomasz Hapunowicz - wójt gminy Zbuczyn, Grzegorz Krasnodębski - wspólnie z żoną Ewą prowadzący gospodarstwo (o powierzchni 270 ha) w Ludwinowie, Wojciech Kobyliński - właściciel przedsiębiorstwa ANWO w Pruszynku (powiat siedlecki) produkującego podzespoły do opryskiwaczy oraz Paweł Burgs - właściciel pieczarkarni w Wyłazach (gmina Siedlce).

 

Etap wojewódzki XVII edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019

XVII Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy w roku 2019 przeprowadziła XVII edycję Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Jego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

Ocenie podlegały m.in.: organizacja obejścia i podwórza gospodarstwa, ład i porządek, stan techniczny budynków, zabezpieczenia schodów i drabin, stan instalacji i urządzeń elektrycznych, wyposażenie maszyn w osłony ruchomych części, odpowiednie zabezpieczenie środków ochrony roślin, warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich itp.

W tym roku na Mazowszu do udziału w konkursie zgłoszonych zostało 168 gospodarstw rolnych, spośród których wyłoniono 6 najbezpieczniejszych.

Wojewódzka komisja konkursowa postanowiła przyznać trzy wyróżnienia: pierwsze z nich przyznano Emilii i Józefowi Karwowskim z Wilczogóry (gm. Sierpc, powiat sierpecki – tucz trzody chlewnej), za modernizację gospodarstwa mającą na celu poprawę dobrostanu zwierząt. Drugie wyróżnienie przyznano Annie i Romanowi Bodych z miejscowości Kaski (gm. Baranów, powiat grodziski – produkcja roślinna) – za właściwe zaaranżowanie strefy wypoczynku po pracy w gospodarstwie. Trzecie wyróżnienie przyznano Katarzynie i Piotrowi Nasiłowskim z Wyrozębów Podawców (gm. Repki, powiat sokołowski – produkcja mleczarska) – za zaangażowanie w poprawę warunków bhp w gospodarstwie.

Tytuł najbezpieczniejszego gospodarstwa rolnego w województwie mazowieckim przyznano gospodarstwu Grażyny i Leszka Bobrowskich z Wólki Kurdybanowskiej (gmina Błędów, powiat grójecki - sadownictwo) - za przydomową oczyszczalnię ścieków, odprowadzanie wody deszczowej do ponownego nawadniania, oraz stanowisko do mycia opryskiwaczy z warstwą pochłaniającą wymienianą co 4 lata.

Dodatkowym atutem wpływającym na bezpieczeństwo jest zamawianie środków ochrony roślin na zasadzie „karty info”. Rolnik nie kupuje środków ochrony roślin na zapas, ale otrzymuje SMS informację o zagrożeniu i potrzebie wykonania zabiegu konkretnym fungicydem, dzięki czemu zakupuje preparat w ilości potrzebnej na oprysk.

Kolejnym sukcesem Grażyny i Leszka Bobrowskich, jaki osiągnęli na etapie centralnym tego konkursu, jest zdobycie III miejsca w Polsce. Drugie miejsce przyznano Agnieszce i Robertowi Filochowskim z Milewa Wielkiego (gm. Troszyn, powiat ostrołęcki - mleczarstwo) - za system wjeżdżania dużych samochodów z paszą do niskiego pomieszczenia, co możliwe jest dzięki podnoszonemu dachowi wyciąganemu do góry silnikiem elektrycznym. Dodatkowym udogodnieniem są trzy wjazdy na teren gospodarstwa i monitoring na porodówce. Na trzecim miejscu sklasyfikowano gospodarstwo Hanny i Tadeusza Walczaków z Łosewa (gm. Pokrzywnica, pow. Pułtuski - mleczarstwo) - za dobrą organizację pracy, szerokie ciągi komunikacyjne dla maszyn, czystość oraz dobrze wyposażony magazyn warsztatowy.W gospodarstwie stosowane są również udogodnienia - boczne wjazdy dla maszyn rolniczych. 

Podsumowanie konkursu AGROLIGA 2019 (z terenu działania MODR Oddział Siedlce)

Siedleckim Mistrzem Konkursu AgroLiga 2019 w kategorii Rolnik zostało gospodarstwo Katarzyny i Andrzeja Żuraw (gmina Wilga, powiat garwoliński – sadownictwo). Sady zwycięzców są nawadniane, posiadają ochronę antymrozową. Owoce przechowywane są w nowoczesnych chłodniach.

Mistrzem AgroLigi 2019 roku MODR Oddział Siedlce w kategorii Firma zostało przedsiębiorstwo WILD – SAD sp. z o. o. składająca się z 30 producentów-sadowników z gminy Wilga. Grupa powstała w roku 2010 i gospodaruje na powierzchni około 300 ha. Wprowadza na rynek około 30 tysięcy ton owoców rocznie, z czego 60% pochodzi od udziałowców. Jako jedna z nielicznych grup w kraju rozprowadza ona swój towar do krajów Azji (Wietnam, Indie, Hong-Kong) i Afryki (Egipt). 

Wystawa Klaczy i Ogierów Hodowlanych

Wyniki oceny klaczy – klasa I, klacze rasy huculskiej:

• Klacz Werona (Hroby), właściciel Sylweriusz Moroz, czempion;

• Klacz Wenecja z Białołęki (Pietrosu), właściciel Sylweriusz Moroz, wiceczempion;

Wyniki oceny klaczy – klasa III, klacze rasy huculskiej:

• Klacz Princess JB, właściciel Grzegorz Szczygliński, czempion;

• Klacz Barta, właściciel Grzegorz Majewski, wiceczempion;

Wyniki oceny klaczy – klasa IV, klacze rasy zimnokrwistej:

• Klacz Sava, właściciel Elżbieta Cichecka, czempion;

• Klacz Smagliczka, właściciel Mirosław Dmowski,wiceczempion;

Wyniki oceny ogierów – klasa V, ogiery rasy zimnokrwistej:

• Ogier Faster, właściciel Wiesław Hakowski, czempion;

• Ogier Gessler, właściciel Sylwester Tadzik, wiceczempion; 

Podsumowanie konkursów MODR

1. Poznajemy smaki z mazowieckiej spiżarni

MODR Oddział Siedlce zorganizował konkurs Poznajemy smaki z mazowieckiej spiżarni. Jego cele to: aktywizacja mieszkańców wsi w zakresie przetwórstwa i przedsiębiorczości pozarolniczej oraz promocja najlepszych przetworów owocowo- warzywnych wytwarzanych na terenie Wschodniego Mazowsza. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali mieszkańcy z terenów wiejskich ośmiu powiatów: garwolińskiego, łosickiego, mińskiego, siedleckiego, sokołowskiego, węgrowskiego, otwockiego, wołomińskiego.

Zgłoszonych zostało 51 różnorodnych przetworów.

Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce – Maria Mućko ( Piaseczno, gm. Cegłów ) za hrabiowską galaretkę chrzanową i marmoladę marchewkową;

II miejsce - Anna Szpura (Stara Kornica ) za ocet malinowy i korzenną konfiturę z jagód;

III miejsce – Zofia Iwanek ( Pruszyn, gm. Siedlce) za wiśnie po cesarsku.

Wyróżnienia otrzymały: Anna Goliszewska (Kawęczyn, gm. Maciejowice), Katarzyna Latos (Henrysin, gm. Kosów Lacki), Lucyna Demianiuk (Mierzwice, gm. Sarnaki), Aneta Rybarczyk (Nowa Wieś Kosow-ska, gm. Kosów Lacki), Elżbieta Bajszczak (Podciernie, gm. Cegłów) i Jolanta Lipińska (Modrzew gm. Zbuczyn).

2. Najciekawsze stoisko XXVI MDzDR

W konkursie uczestniczyli wszyscy wystawcy. Oceny stoisk dokonano w dwóch kategoriach: wystawa i kiermasz. Oceniano wartość dydaktyczną i merytoryczna ekspozycji, profesjonalizm urządzenia, jakość obsługi i wrażenie estetyczne.

I miejsce w kategorii wystawa przyznano Dariuszowi Dąbrowskiemu z firmy P.P.H.U. AGROLAND Trzebieszów Pierwszy (maszyny).

II miejsce w kategorii kiermasz przyznano Bożenie i Dariuszowi Granowskim z Dębówki w gminie Błonie (rośliny: kaktusy i sukulenty). 

HIT WYSTAWY

W niedzielę na scenie podsumowano konkurs: HIT XXVI MDzDR. Jego organizatorem był MODR Oddział Siedlce. Celem konkursu było wybranie maszyny, ciągnika czy urządzenia technicznego, wyróżniających się wysoką jakością pracy, bezpieczeństwem obsługi, niskimi kosztami eksploatacji, trwałością i estetyką z wykorzystaniem tradycyjnych rozwiązań, ale jednocześnie będących nowoczesnymi.

Za Hit Wystawy uznano opryskiwacz samojezdny do przeprowadzania zabiegów dezynfek-cyjnych (producent ANDREON), zgłoszony

przez firmę KANVWET – Sp. z o.o. z Olsztyna.

Wyróżniono też następujące maszyny:

1. Ładowarkę przegubową Eurotrac W12 K (producent Eurotrac Hoflande) - zgłoszoną przez firmę MEGA Technika Rolnicza z Łukowa.

2. Ciągnik rolniczy Massey Ferguson 5710 Dyna-4 - zgłoszony przez firmę WOKAS S.A..z Łosic.

3. Ciągnik rolniczy Kubota M 7171 Premium - zgłoszony przez firmę ROLMIX Mieczysław Głuchowski, Tadeusz Kicko, Krzysztof Rumik- Sp. J. z Łosic

Laureaci otrzymali dyplomy, puchary ufundowane przez MODR.

Laureat konkursu HIT Wystawy będzie miał możliwość bezpłatnego zareklamowania się na łamach „Wsi Mazowieckiej” - miesięcznika wydawanego przez MODR. 

Ekspozycja drobiarska…

… została zorganizowana przez Krajową Radę Drobiarstwa – Izbę Gospodarczą w Warszawie. Była ona częścią XV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Uczestniczyło w niej 7 hodowców, którzy zaprezentowali 12 stadek drobiu. Patronat naukowy nad wystawą objął Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Wydział Przyrodniczy. Natomiast patronat medialny - wydawca ogólnopolskiego czasopisma drobiarskiego Wiadomości Drobiarskie Sp. z o.o.

Komisja sędziowska przyznała tytuł SUPERCZEMPIONA stadku hodowlanemu przepiórek japońskich J-11, należącemu do Dariusza Królika. Przyznano też nagrodę specjalną dla Messa Ośrodek Hodowli Zarodowej Sp. z o.o. Mienia za całokształt prac hodowlanych i wytworzenie dwóch nowych zestawów rodzicielskich kur nieśnych przeznaczonych do półintensywnej produkcji jaj.

XV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

W wystawie, która w tym roku miała charakter regionalny, brało udział 25 hodowców- wystawców z powiatów: garwolińskiego, łosickiego, mińskiego, ostrowskiego, siedleckiego, sokołowskiego oraz węgrowskiego.

Zaprezentowano 25 krów, 25 jałowic i 11 cieliczek, które oprowadzali młodzi hodowcy - dzieci i wnuki doświadczonych hodowców bydła. Na wystawie, oprócz zwierząt rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej, można było podziwiać przedstawicielki ras: jersey, simentalskiej, białogrzbietej oraz brown swiss.

Zespoły artystyczne

Przez dwa dni trwania imprezy, na scenie swój program artystyczny zaprezentowali: ZPiT Sokołowianie z Sokołowa Podlaskiego, Zespół Wokalny Radość z Radomyśli, Zespół Jabłoniacy z Jabłonnej Lackiej, ZPiT Ziemi Łosickiej z Łosic, Zespół Zakrze Śpiewa z Zakrza, Zespół Ludowy Przesmyczanki z Przesmyk, Zespół Korniczanie ze Starej Kornicy oraz Zespół Ludowy Marysieńki ze Starych Szpaków.

Wystawę w Siedlcach odwiedzili senatorowie i parlamentarzyści, m.in.: Maria Koc - wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Krzysztof Tchórzewski - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i minister energii, Waldemar Kraska - senator Rzeczypospolitej Polskiej, wiceminister zdrowia oraz samorządowcy i przedstawiciele instytucji obsługujących rolnictwo. Na oficjalne otwarcie przybyli przewodniczący delegacji miast partnerskich: z Białorusi (Rejon Wołkowyska), z Litwy ( Rejon Wileński), ze Słowacji (z miasta Sabinow), z Ukrainy (z miasta Berdyczów), z Niemiec (z miasta Dasing), z Włoch (z Pescantiny) i z powiatu Oberhavel w Niemczech.

Organizatorem imprezy był MODR Oddział Siedlce współpracujący z urzędem miasta Siedlce, starostwem powiatowym w Siedlcach, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach, Polską Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka Region Oceny Parzniew, Mazowieckim Związkiem Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Mazowieckim Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Łowiczu Sp. z o.o. Zakład w Żelkowie.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: ks. dr Kazimierz Gurda - biskup siedlecki, Jan Krzysztof Ardanowski - minister rolnictwa i rozwoju wsi, Krzysztof Tchórzewski - minister energii, Zdzisław Sipiera - wojewoda mazowiecki, Adam Struzik - marszałek województwa mazowieckiego, Andrzej Sitnik - prezydent miasta Siedlce, Karol Tchórzewski - starosta siedlecki.

Współpracę z MODR podjęli: Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Warszawie, Polskie Zrzeszenie Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Uniwersytet Przyrodniczo- Humanistycznym w Siedlcach, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Eventowa METRO Promo-tion, Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.

Sponsor główny: Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Patronat medialny: Telewizja Polska Program 1, TVP 3 Warszawa, Telewizja WSCHÓD, Tygodnik Siedlecki, Katolickie Radio Podlasie, Podlasie 24 – Regionalny Portal Informacyjny, Echo Katolickie, Życie Siedleckie, Gazeta Ogłoszeniowa, Hodowla i Chów Bydła, Wieś Mazowiecka. 

__F O T O R E L A C J A__

1 - panel dyskusyjny „Jak produkty lokalne ułatwiają życie mieszańcom”

2 – pokaz kawalerii

3 – stoisko powiatu Oberhavel

4 – Jan Romańczuk podczas otwarcia XXVI MDzDR

5 – uhonorowani odznaką Zasłużony dla  rolnictwa

6 – występ zespołu Sokołowianie

7 – Sławomir Piotrowski – dyrektor MODR Warszawa

8 – Jan Romańczuk – dyrektor Oddziału Siedleckiego MODR

9 - występ zespołu Sokołowianie

10 – ekspozycja płodów rolnych

11 – Podsumowanie XVII edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

12 – Pokaz tkania

13 – wręczenie sztandaru 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. Broni Tadeusza Buka

14 – rozmiar maszyny dopasowany do wielkości operatora

15 – Mariusz Błaszczak  - minister obrony narodowej zachwalał służbę wojskową najmłodszym uczestnikom wystawy

16 – Wystaw Klaczy i Ogierów Hodowlanych

17 – pokaz maszyn rolniczych

18 – co tam jest w środku?

19 – występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej

20 – Andrzej Żuraw – siedlecki Mistrz AgroLigi 2019 w kategorii Rolnik – przyjmuje gratulacje od Krzysztofa Tchórzewskiego – ministra energii

21 – Marcin Seliga - wojewódzki Mistrz Agroligi 2019 w kategorii Rolnik

22 – właściciele piekarni WACYN – wicemistrzowie AgroLigi 2019 w kategorii Firma

23 – Karol Słoma – wojewódzki Mistrz AgroLigi 2019 w kategorii Firma

24 – laureaci konkursu AgroLiga 2019

25 – nasi Goście

26 – popatrz mamo jakie ładne oczy ma ten cielaczek

27 – nasi Goście

28 – uhonorowani przedstawiciele grup producenckich

29 – uczestnicy seminarium finałowego konkursu AgroLiga 2019

30 – Laureaci konkursu Hit XXVI MDzDR

31 – zwycięzcy konkursu na Najciekawsze stoisko na XXVI MDzDR

Tekst:

Andrzej Dmowski

MODR Oddział Siedlce

Zdjęcia:

Andrzej Dmowski

Jakub Kondraciuk

 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

  Dyrektor MODR Warszawa: Sławomir Piotrowski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Adam Tarkowski

  ul. Czereśniowa 98, 02-456
  tel. 22 571 61 00 | fax. 22 571 61 01
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Bielice

  Dyrektor Oddziału: Krzysztof Szumski

  Bielice 19, 96-500 Sochaczew 
  tel. 46 862 00 40 | fax.46 862 00 52
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Ostrołęka

  Dyrektor Oddziału: Bogdan Bagiński

  ul. Targowa 4, 07-410 Ostrołęka,
  tel. 29 760 03 69 - fax. 29 769 49 53
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Płock

  Dyrektor Oddziału: Wojciech Banaszczak

  ul. Zglenickiego 42 D, 09-411 Biała
  tel./fax: 24 269 77 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku

  Dyrektor Oddziału: Jarosław Grabowski

  ul. H Sienkiewicza 11, 09-100 Płońsk
  tel: 23 663 07 00, fax: 23 662 99 50
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek: 700 - 1500

 • MODR Warszawa oddział Radom

  Dyrektor Oddziału: Marcin Kaca

  ul. Chorzowska 16/18, 26-600 Radom,
  tel./fax 48 365 02 06 wew. 104
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 730 - 1530

 • MODR Warszawa Oddział Siedlce

  Dyrektor Oddziału: Józef Jan Romańczuk

  ul. Kazimierzowska 21, 08-110 Siedlce
  tel. 25 640 09 11, fax. 25 640 09 12
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

Copyright 2011 - 2024 MODR | Przeglądając stronę, akceptujesz naszą politykę prywatności.