Skip to main content
MODR Warszawa:  ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa  | ikona 22 571 61 00 

Łąck i Giełda Rolnicza

W niedzielę 19 maja odbyła się w Łącku XXVIII Giełda Rolnicza.

Impreza cieszy się popularnością od wielu lat, ze strony wystawców i odwiedzających. Tak było również w tym roku, od samego rana w Łącku panował duży ruch. Na terenie przy Hali Sportowej wystawcy przygotowywali swoje stoiska. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem nadciągały tłumy zwiedzających.

Przez wiele lat Giełda Rolnicza jest miejscem spotkań i okazją do spędzenia dnia w miłej atmosferze. Sprzyjają temu różne atrakcje, w tym: kiermasze, konkursy dla dzieci i dorosłych oraz występy artystyczne. Sprzyjała nam także pogoda.

Uczestników, wystawców i zwiedzających przywitali organizatorzy: Mariusz Bieniek – starosta płocki, Zbigniew Białecki - wójt gminy Łąck, Wojciech Muczyński - prezes zarządu „Stada Ogierów” w Łącku oraz Sławomir Piotrowski – dyrektor MODR Warszawa. Otwarcia giełdy dokonał Wojciech Banaszczak – dyrektor MODR Oddział Płock.

W tym roku swoje osiągnięcia prezentowało około 200 wystawców, nie tylko z okolic Płocka, ale także Łodzi, Poznania, Częstochowy, a nawet z Nowego Targu. Wśród szeregów namiotów i stoisk znajdowały się nie tylko te z branży rolniczej, ale także budowlanej i samochodowej.

Tradycyjnie na naszej giełdzie, imponujące były ekspozycje firm ogrodniczych i wybór roślin. Oferta była bardzo szeroka, różnego rodzaju kwiaty, krzewy, drzewka czy zioła. Od wczesnych godzin porannych na stoiskach ogrodniczych przewijały się tłumy zwiedzających i kupujących.

Atrakcją dla zwiedzających była także wystawa królików różnych ras, prezentowana przez Mazowiecki Związek Hodowców Królików i Drobnego Inwentarza. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z żywnością.

Amatorzy dobrego jedzenia byli zachwyceni, że mogą nabyć różnego rodzaju pieczywo, wyroby z dziczyzny, a nawet góralskie oscypki. Smakoszy przyciągały stoiska z produktami lokalnymi, przygotowanymi z surowców najlepszej jakości przez rolniczki i Koła Gospodyń Wiejskich.

Licznie prezentowały się instytucje związane z rolnictwem, Mazowiecki Urząd Marszałkowski, powiaty płocki i gostyniński, banki, ARiMR, KRUS, WIORIN.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Polskiego Związku Łowickiego, w którym przygotowano atrakcyjną wystawę oraz degustację wyrobów (m.in. dzika). Atrakcją był także Zespół Muzyki Myśliwskiej „Babrzysko” działający przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Poznaniu, który rozpoczął imprezę.

W stoisku MODR, zorganizowano punkt konsultacyjny z zakresu innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie, nowych technologii oraz wsparcia finansowego rolnictwa i obszarów wiejskich. Hitem tegorocznej Giełdy Rolniczej okazała się „nasza” sztuczna krowa, od której można pozyskać mleko. Chętnych do dojenia nie brakowało, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

Dla wystawców organizatorzy przygotowali puchary:

•  Puchar dyrektora MODR za „Najciekawszą ofertę rolniczą” - otrzymała Firma POLTECH Grzegorz Rydziński, Borkowo Kościelne oferująca do sprzedaży ciągniki i maszyny rolnicze,

•  Puchar starosty płockiego za „Najciekawsze stoisko wystawowe” otrzymało stoisko Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy – promocja łowiectwa,                                

Puchar wójta gminy Łąck za „Najciekawszą ofertę ogrodniczą” otrzymało Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusz Feliciak - oferujące rośliny ozdobne.

Podczas Giełdy Rolniczej dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy dla dzieci i dorosłych, wśród nich: konkurs plastyczny dla dzieci, konkurs „Rzut podkową”, konkurs KRUS „Pracuj bezpiecznie”. Odbył się także konkurs kulinarny „Potrawy mojej mamy”, w którym oceniano zgłoszone potrawy, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i osoby fizyczne.

Przez cały czas pobyt na Giełdzie Rolniczej w Łącku, umilały liczne występy lokalnych zespołów artystycznych w przepięknych, kolorowych strojach ludowych.

Dla najmłodszych w specjalnym sektorze przygotowano szereg atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, karuzele. W tym roku zainteresowani uczestnicy Giełdy Rolniczej mieli także możliwość zwiedzania Stada Ogierów w Łącku, przejażdżki bryczką, a dzieci mogły przejechać się na kucyku.

Była także zbiórka na rzecz Hospicjum Płockiego w ramach akcji Programu Pola Nadziei 2019. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Goście: zaproszenie na Giełdę Rolniczą przyjęli: Adam Bielan - wicemarszałek Senatu RP i Zbigniew Kuźmiuk - europoseł RP oraz Paweł Smoliński – zastępca dyrektora Oddziału Terenowego KOWR w Warszawie.

Patronat honorowy: dziękujemy za patronowanie naszemu przedsięwzięciu Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewodzie Mazowieckiemu oraz Marszałkowi Województwa Mazowieckiego.

Patroni medialni: Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Tygodnik płocki (obie redakcje otrzymały podziękowania za długoletnią współpracę przy promocji giełdy), Firma PLOCMAN Sp. z o.o. oraz Wieś Mazowiecka.

Sponsorzy przedsięwzięcia: Bank Spółdzielczy w Starej Białej, Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie Oddział w Płocku, Bank Spółdzielczy w Gostyninie, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW Biuro Regionalne Płock, Gmina Bielsk, Gmina Pacyna, Gmina Gostynin.

__F O T O R E L A C J A__

 

 1. Występ Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Babrzysko” działający przy ZO PZŁ w Poznaniu
 2. Bogaty sektor roślin ozdobnych przyciągał kupujących
 3. Bogaty sektor roślin ozdobnych przyciągał kupujących
 4. Otwarcie giełdy przez Sławomira Piotrowskiego dyrektora  MODR
 5. Podczas giełdy głos zabrał Adam Bielan - senator RP
 6. Goście i organizatorzy giełdy, z pucharem od wójta gminy Łąck za najciekawszą ofertę ogrodniczą. Nagrodę otrzymał Tadeusz Feliciak
 7. Uczestnicy konkursu „Potrawy mojej mamy” z gośćmi i organizatorami giełdy
 8. Liczne występy artystyczne lokalnych zespołów umilały czas gości
 9. uczestnicy konkursu „Rzut podkową”
 10. Na giełdę licznie przybyli  zwiedzający i kupujący
 11. Mieszkańcy i goście dopisali
 12. Stoisko BUD MAT AUTO Sp  z o.o. z Płocka
 13. Stoisko Polskiego Związku Łowieckiego
 14. Uczestnicy konkursu kulinarnego „Potrawy mojej mamy”-degustacje potraw
 15. Wystawa sprzętu rolniczego
 16. Z udojem „południowym” zmierzył się dyrektor MODR
 17. Uczestnicy konkursu plastycznego
 18. Mieszkańcy i goście dopisali

Tekst: Jadwiga Skibowska

Zdjęcia: Mariola Dudkowska

MODR Oddział Płock

OPR. WA

 

 

 

 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

  Dyrektor MODR Warszawa: Sławomir Piotrowski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Adam Tarkowski

  ul. Czereśniowa 98, 02-456
  tel. 22 571 61 00 | fax. 22 571 61 01
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Bielice

  Dyrektor Oddziału: Krzysztof Szumski

  Bielice 19, 96-500 Sochaczew 
  tel. 46 862 00 40 | fax.46 862 00 52
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Ostrołęka

  Dyrektor Oddziału: Bogdan Bagiński

  ul. Targowa 4, 07-410 Ostrołęka,
  tel. 29 760 03 69 - fax. 29 769 49 53
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Płock

  Dyrektor Oddziału: Wojciech Banaszczak

  ul. Zglenickiego 42 D, 09-411 Biała
  tel./fax: 24 269 77 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku

  Dyrektor Oddziału: Jarosław Grabowski

  ul. H Sienkiewicza 11, 09-100 Płońsk
  tel: 23 663 07 00, fax: 23 662 99 50
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek: 700 - 1500

 • MODR Warszawa oddział Radom

  Dyrektor Oddziału: Marcin Kaca

  ul. Chorzowska 16/18, 26-600 Radom,
  tel./fax 48 365 02 06 wew. 104
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 730 - 1530

 • MODR Warszawa Oddział Siedlce

  Dyrektor Oddziału: Józef Jan Romańczuk

  ul. Kazimierzowska 21, 08-110 Siedlce
  tel. 25 640 09 11, fax. 25 640 09 12
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

Copyright 2011 - 2024 MODR | Przeglądając stronę, akceptujesz naszą politykę prywatności.