Skip to main content
MODR Warszawa:  ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa  | ikona 22 571 61 00 

W Siedlcach zaczęła się wiosna

W niedzielę 19 kwietnia br. w siedzibie MODR Oddział Siedlce przy ul. Kazimierzowskiej 21 odbyła się impreza promocyjno-handlowa „IX Wiosna na Polu i w Ogrodzie”. Jak co roku jej organizatorem był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Siedlce współpracujący z Miastem Siedlce.

Goście imprezy, których powitali  Andrzej Kamasa – dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Marek Niewęgłowski – dyrektor MODR Oddział Siedlce, mogli skorzystać z oferty 70. wystawców. Ich stoiska zajęły w tym roku ponad 700m2 powierzchni.

Powitanie gości

Podczas oficjalnego otwarcia imprezy Andrzej Kamasa dyrektor MODR Warszawa wspomniał o niedawnej wspólnej inicjatywie – założonym razem z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach Klastrze Spożywczym mającym na celu wspieranie innowacyjności mazowieckiego rolnictwa. Marek Niewęgłowski dyrektor MODR Oddział Siedlce zaznaczył, że impreza odbywa się m.in.: dzięki dofinansowaniu w ramach Planu Działania Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) w województwie mazowieckim na lata 2014-2015. Jak powiedział: „Środki finansowe w ramach KSOW w dużym stopniu wspierają działania MODR, takie jak konferencje, konkursy i imprezy promocyjne, podczas których prezentujemy i promujemy, m.in. produkty tradycyjne Mazowsza.”

Obaj dyrektorzy zaprosili gości do odwiedzenia stoisk wystawców, a rolników do korzystania z usług doradczych z zakresu PROW na lata 2014-2020 i wypełniania wniosków o dopłaty bezpośrednie.

Oferta była bogata

Podczas IX Wiosny na Polu i w Ogrodzie swoje oferty handlowe przedstawiły firmy ogrodnicze oraz działające na rzecz rolnictwa. Zwiedzających interesowały głównie zakupy sadzonek, nawozów i środków ochrony roślin. Na rolników czekali przy stoiskach MODR pracownicy Oddziału Siedlce służący im fachową radą. Każdy mógł też nabyć wiele atrakcyjnych wydawnictw MODR dotyczących upraw rolniczych, hodowli i ogrodnictwa. W obszernym namiocie prezentowana była oferta rękodzieła ludowego oraz gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych - można było porozmawiać z rolnikami prowadzącymi tego typu działalność.

Natomiast w sali konferencyjnej przygotowano ekspozycję ponad dwudziestu produktów ze wschodniego Mazowsza wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, m.in.: sójki mazowieckie, pierogi szlachcice, golonkę z grzybami, placki ziemniaczane pieczone na blasze, kornickie jaja faszerowane, chleb nadbużański na zakwasie, wędliny tradycyjne, mazowieckie ciastka ze skwarek oraz tradycyjne napoje

Konkursy i występy

Dla zwiedzających zorganizowano dwa quizy. Pierwszy - Wiosna w kwiatach - dotyczący ogrodnictwa,przygotowały specjalistki z Zespołu Gospodarstwa Wiejskiego i Agroturystyki MODR Oddział Siedlce. Drugi - Wiosenne porządki - zacznij od segregacji - dotyczący ochrony środowiska, przygotowały specjalistki z Zespołu Systemów Produkcji Rolnej, Standardów Jakościowych i Doświadczalnictwa MODR Oddział Siedlce. Osoby udzielające prawidłowych odpowiedzi otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez MODR i drobne upominki od sponsorów.

Imprezę uświetniły występy artystyczne: Kapeli Ludowej „CHODOWIACY”, Zespołu Ludowego „KRZYMOSZOWIANKI” ze wsi Krzymosze, Zespołu Wokalnego „RADOŚĆ” z Radomyśli, Zespołu Śpiewaczego „ALEBABKI” z miejscowości Pruszyn-Pieńki oraz Mieczysława Borkowskiego znanego jako „Podlaski Janko Muzykant”.

FOTORELACJA

{gallery}relacje/2015/Siedlce_wiosna_zdjecia/{/gallery}

Swoją obecnością zaszczycili naszą imprezę posłowie RP Stanisława Prządka i Krzysztof Borkowski, prof. dr hab. Tamara Zacharuk - rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, prof. dr hab. Kazimierz Jankowski prorektor UP-H, Barbara Biesiada-Drzazga prodziekan Wydziału Przyrodniczego UP-H oraz dr Bożena Piechowicz rektor Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Warszawie. Za udział w imprezie dziękujemy również przedstawicielom władz samorządowych. Gościliśmy również delegację z Bułgarii, z Sofijskiego Uniwersytetu im. Świętego Klemensa z Ohrydy.

Patronat honorowy:

  Jacek Kozłowski - Wojewoda Mazowiecki,
  Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego,
  Dariusz Stopa - Starosta Siedlecki
  oraz Wojciech Kudelski - Prezydent Miasta Siedlce.

 

Patronat medialny:

  TVP Warszawa, TV Wschód, Tygodnik Siedlecki, Katolickie Radio Podlasie, Regionalny Portal Informacyjny „podlasie24.pl”.

Partnerzy wystawy:

  Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Sieć Sklepów Topaz.

 

TEKST: Andrzej Dmowski        

ZDJĘCIA: Ewa Gregorczyk, Maria Sudnik, Andrzej Dmowski

MODR Oddział Siedlce

z logo modr

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

– Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

  Dyrektor MODR Warszawa: Sławomir Piotrowski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Tomasz Skorupski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Adam Tarkowski

  ul. Czereśniowa 98, 02-456
  tel. 22 571 61 00 | fax. 22 571 61 01
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Bielice

  Dyrektor Oddziału: Krzysztof Szumski

  Bielice 19, 96-500 Sochaczew 
  tel. 46 862 00 40 | fax.46 862 00 52
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Ostrołęka

  Dyrektor Oddziału: Bogdan Bagiński

  ul. Targowa 4, 07-410 Ostrołęka,
  tel. 29 760 03 69 - fax. 29 769 49 53
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Płock

  Dyrektor Oddziału: Wojciech Banaszczak

  ul. Zglenickiego 42 D, 09-411 Biała
  tel./fax: 24 269 77 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku

  Dyrektor Oddziału: Jarosław Grabowski

  ul. H Sienkiewicza 11, 09-100 Płońsk
  tel: 23 663 07 00, fax: 23 662 99 50
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek: 700 - 1500

 • MODR Warszawa oddział Radom

  Dyrektor Oddziału: Marcin Kaca

  ul. Chorzowska 16/18, 26-600 Radom,
  tel./fax 48 365 02 06 wew. 104
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 730 - 1530

 • MODR Warszawa Oddział Siedlce

  Dyrektor Oddziału: Józef Jan Romańczuk

  ul. Kazimierzowska 21, 08-110 Siedlce
  tel. 25 640 09 11, fax. 25 640 09 12
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

Copyright 2011 - 2023 MODR | Przeglądając stronę, akceptujesz naszą politykę prywatności.