MODR Warszawa:  ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa  | ikona 22 571 61 00 

WYBRANO NAJLEPSZYCH NA MAZOWSZU!

25 września br. w Przypkach w gminie Tarczyn podczas plenerowego seminarium podsumowującego etap wojewódzki konkursu AgroLiga 2020 na Mazowszu poznaliśmy zwycięzców oraz laureatów tegorocznej edycji – ludzi z pasją, dążących do innowacji, którzy z zamiłowaniem realizują się w branży rolniczej. To już 28 edycja konkursu.

Konkurs AgroLiga ma na celu wyłonienie i promowanie najlepszych polskich rolników oraz najprężniej działających polskich firm związanych z rolnictwem. Najpierw przeprowadzane są eliminacje wojewódzkie (na terenie województwa mazowieckiego organizacją tego etapu zajmował się Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie), a wyłonieni w nich mistrzowie mają szansę zdobyć tytuły mistrza kraju w kategorii ROLNIK i FIRMA.

Wśród uczestników seminarium znaleźli się rolnicy, doradcy oraz przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego, w tym laureaci z poprzednich lat konkursu AgroLiga. Wydarzenie odbyło się w ramach operacji „Konkurs AGROLIGA 2020 i 2021 – etap wojewódzki”, realizowanej w ramach dwuletniego planu operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2020-2021 przez konsorcjum pięciu Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego: lidera - Zachodniopomorskiego z siedzibą w Barzkowicach oraz Mazowieckiego z siedzibą w Warszawie, Podlaskiego z siedzibą w Szepietowie, Warmińsko - Mazurskiego z Olsztyna, Kujawsko - Pomorskiego z Minikowa. Wszyscy goście mieli okazję zapoznać się z prezentacją przedstawiającą sylwetki laureatów AgroLigi z województw partnerskich.       

Goście uroczystości wysłuchali wykładu dr hab. Szczepana Figiela, profesora Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego na temat: „Zarządzanie rozwojem w sektorze rolnym – wzrost konkurencyjności, innowacyjność i nowe technologie w rolnictwie" i obejrzeli film, którego bohaterami było 12 laureatów konkursu AgroLiga 2020 z województwa mazowieckiego. Uczestnicy podziwiali kreatywnych i konsekwentnie realizujących swoje plany gospodarzy i menagerów oraz ich nowoczesne gospodarstwa otwarte na innowacyjność w każdej dziedzinie.

Tytuł mistrza województwa mazowieckiego konkursu AGROLIGA 2020 w kategorii ROLNICY otrzymali Państwo Monika i Piotr Wójcik prowadzący gospodarstwo szkółkarskie „Green Park” w Osuchowie (powiat żyrardowski, gmina Mszczonów).

W szkółce produkowane jest około 33.000 szt. z 1 ha roślin ozdobnych gruntowych oraz 80.000 sztuk roślin doniczkowanych. Uprawa prowadzona jest także w nowoczesnych blokach foliowych o łącznej powierzchni 0,8 ha, wyposażonych w komputer sterujący wietrzeniem, cieniowaniem, wilgotnością oraz nawożeniem. Gospodarstwo dysponuje także chłodnią z kontrolowaną atmosferą na owoce oraz halą z linią doniczkującą i pomieszczeniami dla pracowników. Gospodarstwo prowadzi głównie sprzedaż hurtową, a odbiorcami są kontrahenci w kraju oraz za granicą.

Tytuł wicemistrza województwa mazowieckiego konkursu AGROLIGA 2020 w kategorii ROLNICY otrzymał pan Emil Wrotek właściciel 10 h gospodarstwa sadowniczego położonego w Jaroszowej Woli (powiat piaseczyński, gmina Prażmów).

Gospodarstwo specjalizuje się w nowoczesnej uprawie grusz i jabłoni. Innowacyjnym rozwiązaniem wprowadzonym w sadzie jest metoda prowadzenia grusz w systemie cztero przewodnikowym – z drzewka wyprowadzane są cztery przewodniki umocowane do palików porozginane na boki. Wpływa to bezpośrednio na wydajność; z 1 ha grusz na najstarszych drzewach rolnik otrzymuje około 55 ton z ha, na młodszych wprowadzanych obecnie 60 ton.

Laureaci województwa mazowieckiego AGROLIGA 2020 w kategorii ROLNICY:

 • Dariusz Myzia (gmina Bulkowo, powiat płocki) – nowoczesne i rodzinne gospodarstwo o łącznej powierzchni ok. 90 ha specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego oraz produkcji roślinnej, głównie rzepaku, pszenicy, kukurydzy i buraków cukrowych.
 • Paweł Pałuba (gmina Teresin, powiat sochaczewski) – produkcja roślinna na powierzchni ok 90 ha - głównie pszenica, rzepak i kukurydza. Nowoczesne zaplecze technologiczne, w tym m.in. baza suszarniczo-magazynowa.
 • Anna i Marek Małkiewicz (gmina Serock, powiat legionowski) – gospodarstwo specjalizujące się w produkcji trzody chlewnej, ale także produkcji roślinnej – głównie zboża oraz sad śliwowy.
 • Klaudiusz Koczkodan (gmina Kadzidło, powiat ostrołęcki) – gospodarstwo z hodowlą bydła mlecznego, niezależne od produktów GMO. Gospodarstwo samowystarczalne pod kątem pasz objętościowych.
 • Sylwester Olejniczak (gmina Gąbin, powiat płocki) – gospodarstwo prowadzi produkcję trzody chlewnej oraz produkcję truskawek.
 • Grzegorz Kmiołek (gmina Tłuszcz, powiat wołomiński) – gospodarstwo zajmuje się hodowlą bydła mlecznego.

Tytuł mistrza województwa mazowieckiego konkursu AGROLIGA 2020 w kategorii FIRMA otrzymała firma „ROLMECH Płońsk” - gmina i powiat płoński, prowadzona przez Jana Różańskiego i synów Piotra i Jarosława. 

Przedsiębiorstwo z ponad 30 letnią tradycją zajmuje się sprzedażą maszyn rolniczych i komunalnych. W swojej ofercie ma ciągniki marki Zetor i Kubota oraz maszyny rolnicze marek McHale, Pottinger, Unia Group Krakowiak, Zasław, Wielton i inne. Działalność ROLMECH prowadzona jest obecnie w 6 ciu lokalizacjach. Firma zajmuje się oprócz sprzedaży maszyn także serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. We wszystkich siedzibach prowadzone są sklepy ze sprzedażą części zamiennych. Obecnie w firmie zatrudnionych jest 70 pracowników.

Tytuł wicemistrza województwa mazowieckiego konkursu AGROLIGA 2020 w kategorii FIRMA otrzymał „Gospoda pod Kasztanem” Anny i Marka Zbyszyńskich z Fijałkowa w powiecie przasnyskim.

Właściciele prowadzą przedsiębiorstwo zajmujące się usługami hotelowymi i eventowymi. Urokliwy obiekt znajduje się na terenie Puszczy Zielonej, która posiada niespotykane walory przyrodnicze. Przybyli goście mogą skorzystać z noclegu w gościńcu, wziąć udział w ogniskach i grillach, a przede wszystkim obcować z naturą. Posiłki w większości są przygotowywane na bazie produktów z lokalnych zasobów oraz produktów wytwarzanych we własnym ogrodzie.

Laureaci województwa mazowieckiego AGROLIGA 2020 w kategorii FIRMA:

 • Tomasz Wróbel (gmina Iłża, powiat radomski) – 60 ha gospodarstwo wyposażone w nowoczesny park maszynowy specjalizujące się w produkcji roślinnej, głównie zboża, rzepak, kukurydza. Działalność pozarolnicza w zakresie usług dla rolnictwa.
 • „EKO-PARK” Ewa i Cezary Rosa (gmina Tłuszcz, powiat wołomiński) – firma ogrodnicza świadcząca usługi dla klientów indywidualnych oraz instytucji. W ramach działalności funkcjonuje także sklep oraz szkółka krzewów i roślin ozdobnych.

Za treść merytoryczną odpowiada Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Wszystkim mistrzom oraz laureatom życzymy pomyślności i spełnienia najśmielszych planów!

__F O T O R E L A C J A__

 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

  Dyrektor MODR Warszawa: Sławomir Piotrowski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Tomasz Skorupski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Adam Tarkowski

  ul. Czereśniowa 98, 02-456
  tel. 22 571 61 00 | fax. 22 571 61 01
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Bielice

  Dyrektor Oddziału: Krzysztof Szumski

  Bielice 19, 96-500 Sochaczew 
  tel. 46 862 00 40 | fax.46 862 00 52
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Ostrołęka

  Dyrektor Oddziału: Bogdan Bagiński

  ul. Targowa 4, 07-410 Ostrołęka,
  tel. 29 760 03 69 - fax. 29 769 49 53
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Płock

  Dyrektor Oddziału: Wojciech Banaszczak

  ul. Zglenickiego 42 D, 09-411 Biała
  tel./fax: 24 269 77 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku

  Dyrektor Oddziału: Jarosław Grabowski

  ul. H Sienkiewicza 11, 09-100 Płońsk
  tel: 23 663 07 00, fax: 23 662 99 50
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek: 700 - 1500

 • MODR Warszawa oddział Radom

  Dyrektor Oddziału: Marcin Kaca

  ul. Chorzowska 16/18, 26-600 Radom,
  tel./fax 48 365 02 06 wew. 104
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 730 - 1530

 • MODR Warszawa Oddział Siedlce

  Dyrektor Oddziału: Józef Jan Romańczuk

  ul. Kazimierzowska 21, 08-110 Siedlce
  tel. 25 640 09 11, fax. 25 640 09 12
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

Copyright 2011 - 2021 MODR | Przeglądając stronę, akceptujesz naszą politykę prywatności.