MODR Warszawa:  ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa  | ikona 22 571 61 00 

Targi Ekologiczne i Jarmark Ostrołęcki

VI już edycja targów Ekologicznych odbyła się w Ostrołęce w niedzielę, 23 września 2012. Tym razem była to wyjątkowa impreza, ponieważ połączona została z I Jarmarkiem Ostrołęckim, co zaowocowało większą różnorodnością wystawców

, dużą ilością atrakcji na scenie, a co za tym idzie, także zdecydowanie większym zainteresowaniem odwiedzających. I, mimo że dzień był chłodny i wietrzny, co nie nastrajało do długich spacerów, plac przy scenie i pobliski parking, gdzie rozstawione były stoiska, od pierwszych chwil imprezy aż do oficjalnego zakończenia pełen był odwiedzających.

 

Zanim dokonano oficjalnego otwarcia, już od godziny 10.00 na scenie prezentowały się grupy artystyczne. Jako pierwsza wystąpiła zaprzyjaźniona z ostrołęckim Oddziałem MODR Kapela Jana Kani z Lipnik, która kurpiowską muzyką przyciągała pierwszych zainteresowanych. Po koncercie kapeli, na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie” z Ostrołęckiego Centrum Kultury, który w ubiegłym roku obchodził 45-lecie swojego istnienia, a na Targach zaprezentował publiczności tańce nie tylko kurpiowskie, ale także z innych rejonów Polski. Cześć przed oficjalnym otwarciem zakończyła dawka skeczy i piosenek w wykonaniu Kabaretu Szuje z Ostrołęki.

Po godzinie 13.30 oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: dyrektor Oddziału Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Ostrołęce – Wiesław Szczubełek, prezydent Miasta Ostrołęka – Janusz Kotowski, przewodniczący Ostrołęckiego Forum Gospodarczego – Wacław Karolak oraz przewodniczący Rady Powiatu Ostrołęckiego – Stefan Prusik.

Kolejnym punktem programu na scenie był konkurs wiedzy ekologicznej dla dzieci zorganizowany przez MODR. Jak zwykle, ta część programu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników, którzy po odpowiedzi na nie zawsze łatwe pytania szybko biegli po odbiór nagrody, ufundowanej przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Ale konkurs ekologiczny był tylko jedną z możliwości powrotu do domu z wygraną. Swój konkurs z zasad ruchu drogowego tradycyjnie zorganizował także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a stoisko Nadleśnictwa Ostrołęka pełne było różności, przygotowanych jako nagrody dla najmłodszych, którzy z radością oglądali przygotowaną wystawę leśną.

Po konkursie sceną zawładnął zespół The Beatlmen wykonujący przeboje Beatlesów, który przez półtorej godziny zabrał wszystkich w podróż w czasie do lat 60-tych i 70-tych, kiedy to królowały piosenki niepowtarzalnej czwórki z Liverpoolu. Po solidnej dawce rock and rolla na scenie pojawiła się kolejna wykonawczyni, Klaudia Miłoszowska ze Studia Piosenki Klubu Oczko OCK z zespołem. Ostatnim artystycznym punktem programu był występ Zespołu Tańca Ludowego „Ostrołęka”, także z OCK.

Program artystyczny prezentowany na scenie był bardzo różnorodny, jednakże bogaty asortyment towarów i usług, oferowanych przez wystawców przyciągał zwiedzających równie mocno. A było w czym wybierać: jadła i napoje nęciły cudownym zapachem, wyroby sztuki ludowej cieszyły oko, oferta agroturystyczna przywoływała tęsknotę za urlopem i odpoczynkiem, stoiska informacyjne wyczerpująco pogłębiały wiedzę uczestników na nurtujące ich pytania i problemy. Przy stoisku MODR cały czas zatrzymywali się przechodnie, pytając o różne sprawy związane z rolnictwem (zarówno ekologicznym, jak i tradycyjnym) czy przeglądając i kupując wydawnictwa MODR. Nie zabrakło także innych instytucji, związanych z rolnictwem, czyli ARiMR i ARR. Bank BGŻ – jak co roku – przygotował dla odwiedzających przeróżne drobiazgi, które rozdawała Baśka, maskotka banku. Kto chciał, mógł „przymierzyć się” do nowiutkich Citroenów, wystawionych przez firmę Auto-Park sp. z o.o.

To tylko część ze stoisk, które przygotowali dla zwiedzających organizatorzy imprezy. Nie zabrakło także wystawców, u których można było zaopatrzyć się w cebulki kwiatowe czy drzewka owocowe, ekologiczne herbatki czy produkty zielarskie, wyroby ze szkła, rękodzieło ludowe oraz wiele, wiele innych. Kto już nasycił się zarówno potrawami, jak i muzyką, mógł obejrzeć zbiory członków Ostrołęckiego Klubu Kolekcjonerów „Unikat” czy zapytać o różne sprawy ze swego życia oferującego swe usługi tarocisty. Ludzie odwiedzający Targi Ekologiczne i Jarmark Ostrołęcki wychodzili obciążeni pełnymi torbami zakupów, zarówno tych do przyozdobienia domu, jak i tych, które z racji pysznego smaku i jakości na pewno bardzo szybko zostały skonsumowane. Nieczęsto wszak zdarza się okazja, żeby w jednym miejscu móc kupić kurpiowskie piwo kozicowe (tradycyjny napój regionalny), fafernuchy (czyli ciastka z marchewką), domowy smalec, rejbaka (kurpiowska potrawa z ziemniaków i mięsa), prawdziwe wiejskie jajka czy owoce i warzywa, a także kurpiowskie kwiaty z bibuły, wycinanki, gliniane garnki i dzbanuszki, serwetki i inne wyroby rękodzielnicze, a do tego zasięgnąć informacji od wielu obecnych na imprezie instytucji i firm. Zadowoleni byli także wystawcy, których zaskoczyło i ucieszyło zainteresowanie odwiedzających ich produktami oraz usługami. I wszyscy potwierdzili, że na pewno pojawią się tutaj za rok, na kolejnych targach.

Organizatorami Targów Ekologicznych i Jarmarku Ostrołęckiego byli: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka, Ostrołęckie Forum Gospodarcze, Urząd Miasta Ostrołęki oraz Starostwo Powiatowe. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.


Stanisław Orłowski

Oddział OstrołękaPodpisy do zdjęć:


1057 – Mimo chmur, pierwsze osoby pojawiły się już rano

1066 – Różnorodność produktów przyciągała wzrok jak magnes

1077 – Oficjalne otwarcie. Na scenie (od lewej): przewodniczący Rady Powiatu Ostrołęckiego – Stefan Prusik, prezydent Miasta Ostrołęka – Janusz Kotowski, przewodniczący Ostrołęckiego Forum Gospodarczego – Wacław Karolak oraz dyrektor Oddziału Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Ostrołęce – Wiesław Szczubełek1081 – Zainteresowanie mieszkańców i ich liczba nie malała ani przez chwilę

1083 – Stoisko MODR było chętnie odwiedzane

1084 – Stoisko MODR O/Ostrołęka

1094 – Konkurs wiedzy ekologicznej zawsze cieszy się dużą popularnością…

1095 - … choć pytania nie są łatwe

 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

  Dyrektor MODR Warszawa: Sławomir Piotrowski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Tomasz Skorupski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Adam Tarkowski

  ul. Czereśniowa 98, 02-456
  tel. 22 571 61 00 | fax. 22 571 61 01
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Bielice

  Dyrektor Oddziału: Krzysztof Szumski

  Bielice 19, 96-500 Sochaczew 
  tel. 46 862 00 40 | fax.46 862 00 52
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Ostrołęka

  Dyrektor Oddziału: Bogdan Bagiński

  ul. Targowa 4, 07-410 Ostrołęka,
  tel. 29 760 03 69 - fax. 29 769 49 53
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Płock

  Dyrektor Oddziału: Wojciech Banaszczak

  ul. Zglenickiego 42 D, 09-411 Biała
  tel./fax: 24 269 77 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku

  Dyrektor Oddziału: Jarosław Grabowski

  ul. H Sienkiewicza 11, 09-100 Płońsk
  tel: 23 663 07 00, fax: 23 662 99 50
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek: 700 - 1500

 • MODR Warszawa oddział Radom

  Dyrektor Oddziału: Marcin Kaca

  ul. Chorzowska 16/18, 26-600 Radom,
  tel./fax 48 365 02 06 wew. 104
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 730 - 1530

 • MODR Warszawa Oddział Siedlce

  Dyrektor Oddziału: Józef Jan Romańczuk

  ul. Kazimierzowska 21, 08-110 Siedlce
  tel. 25 640 09 11, fax. 25 640 09 12
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

Copyright 2011 - 2022 MODR | Przeglądając stronę, akceptujesz naszą politykę prywatności.