MODR Warszawa:  ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa  | ikona 22 571 61 00 

XVI Mazowieckie Dni Rolnictwa - 13-14 czerwca

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku zaprasza w dniach 13 - 14 czerwca 2015 na XVI Mazowieckie Dni Rolnictwa i VII Mazowiecką Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Największe na Mazowszu targi rolne organizowane pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i zwiedzających, wśród których znajdują się beneficjenci naszych usług – rolnicy i mieszkańcy obszarów wiejskich.

W programie:

 • prezentacja nowych odmian roślin uprawnych, nowoczesnych technologii upraw, działania środków ochrony roślin i nawozów (na poletkach doświadczalnych),
 • konferencja nt. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie nowych możliwości inwestowania w  rozwój gospodarstw rolnych i obszarów wiejskich,
 • wystawa ciągników, maszyn, urządzeń i środków do produkcji rolnej,
 • prezentacja nowych środków do produkcji zwierzęcej,
 • kiermasz wydawnictw MODR,
 • indywidualne doradztwo fachowe,
 • kiermasz kwiatów, roślin ozdobnych, drzewek i krzewów owocowych,
 • prezentacja dziedzictwa kulinarnego i kulturowego wsi mazowieckiej,
 • wystawa zwierząt hodowlanych (klacze, bydło mleczne, trzoda chlewna),
 • konkurs  na „Najciekawsze Stoisko”,
 • konkurs na „HIT Targowy”,
 • XX Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi,
 • V Ekologiczny Turniej Rodzinny.

Teren wystawy

Co roku przygotowujemy dla zwiedzających wystawę zwierząt, maszyn, sprzętu i urządzeń do produkcji rolnej na placu, który zajmuje powierzchnię ponad 3 ha. Technologię uprawy roślin rolniczych, nowe odmiany oraz pokazy pracy maszyn rolniczych prezentujemy na polu doświadczalnym o pow. 20 ha.

Hodowcy zwierząt prezentują swój najlepszy materiał hodowlany, w takich grupach jak: trzoda chlewna, bydło mleczne i klacze. Najlepsze zwierzęta są nagradzane tytułami czempionów w różnych kategoriach.

Firmy prezentują nowoczesne ciągniki, kombajny, maszyny i urządzenia do produkcji rolnej, oraz osiągnięcia nauki w zakresie hodowli i nasiennictwa, chemii rolnej, produkcji pasz, preparatów weterynaryjnych, oferują przetwory branży rolno-spożywczej. Bogatą ofertę przedstawiają przedsiębiorcy zajmujący się budownictwem, ogrodnictwem, pszczelarstwem, ochroną środowiska. Do korzystania ze swoich usług zachęcają wydawnictwa rolnicze, firmy ubezpieczeniowe i doradcze. Wystawie towarzyszy kiermasz ogrodniczy i prezentacja dziedzictwa kulturowego wsi polskiej.

Z planem wystawy, lokalizacją i wykazem firm uczestniczących w targach można zapoznać się na stronie internetowej MODR pod adresem www.modr.mazowsze.pl w ostatnim tygodniu przed wystawą.

Pole doświadczalne

Na polu doświadczalnym prezentowane są między innymi:

 • kolekcje odmian roślin rolniczych – ok. 300 odmian,
 • Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe i Rolnicze – pszenica ozima, pszenica jara, jęczmień jary, dwa poziomy agrotechniki w dwu powtórzeniach,
 • technologie uprawy, w tym: porównanie działania środków ochrony roślin – bloki herbicydowe oraz fungicydowe na pszenicy ozimej, siew alternatywny różnych gatunków zbóż, uprawa pszenicy ozimej w monokulturze – demonstracja prowadzona na 2 różnych stanowiskach glebowych, siew rzepaku ozimego w międzyrzędzia co 45 cm, ocena działania aktywatorów w uprawach rzepaku, kukurydzy, pszenicy.

Zainteresowani uprawami roślin rolniczych otrzymają bezpłatnie „Przewodnik po polu doświadczalnym ”opracowany przez pracowników Oddziału Poświętne MODR, dofinansowany przez Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Mazowieckiego.

Zwiększenie konkurencyjności gospodarstw rolnych wymaga od polskich rolników zdobywania nowej wiedzy. O tym jakie działania badawcze są i będą prowadzone na potrzeby rolników, poinformują podczas Mazowieckich Dni Rolnictwa przedstawiciele instytutów naukowych. Zainteresowanych innowacjami w rolnictwie zapraszamy na stanowisko pod takim właśnie hasłem. 

Targom towarzyszy wiele konkursów i atrakcji. Do rodziców z dziećmi kierowana jest V edycja Ekologicznego Turnieju Rodzinnego. Celem Turnieju jest propagowanie wiedzy o przyrodzie, jej ochronie, ekologii, sozologii, leśnictwie, odnawialnych źródłach energii i sprawności fizycznej. Mazowiecki KSOW również wpiera tę inicjatywę i funduje interesujące nagrody dla uczestników.

 

Zapraszamy rolników, wystawców i wszystkich zainteresowanych.

 

Szczegółowe informacje:

Wystawa: Magdalena Sielczak 23/6630713 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wystawa zwierząt: Jarosław Toruński 23/6630715 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pole doświadczalne: Janusz Sychowicz 23/6630714 jTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Monika Górzyńska 23/6630714 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komisarz MDR: Natalia Kraśniewska 23/6630712, 505302541 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do pobrania:

 

 

logotyp dofinansowania

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

 

 

 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

  Dyrektor MODR Warszawa: Sławomir Piotrowski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Tomasz Skorupski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Adam Tarkowski

  ul. Czereśniowa 98, 02-456
  tel. 22 571 61 00 | fax. 22 571 61 01
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Bielice

  Dyrektor Oddziału: Krzysztof Szumski

  Bielice 19, 96-500 Sochaczew 
  tel. 46 862 00 40 | fax.46 862 00 52
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Ostrołęka

  Dyrektor Oddziału: Bogdan Bagiński

  ul. Targowa 4, 07-410 Ostrołęka,
  tel. 29 760 03 69 - fax. 29 769 49 53
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Płock

  Dyrektor Oddziału: Wojciech Banaszczak

  ul. Zglenickiego 42 D, 09-411 Biała
  tel./fax: 24 269 77 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku

  Dyrektor Oddziału: Jarosław Grabowski

  ul. H Sienkiewicza 11, 09-100 Płońsk
  tel: 23 663 07 00, fax: 23 662 99 50
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek: 700 - 1500

 • MODR Warszawa oddział Radom

  Dyrektor Oddziału: Marcin Kaca

  ul. Chorzowska 16/18, 26-600 Radom,
  tel./fax 48 365 02 06 wew. 104
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 730 - 1530

 • MODR Warszawa Oddział Siedlce

  Dyrektor Oddziału: Józef Jan Romańczuk

  ul. Kazimierzowska 21, 08-110 Siedlce
  tel. 25 640 09 11, fax. 25 640 09 12
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

Copyright 2011 - 2021 MODR | Przeglądając stronę, akceptujesz naszą politykę prywatności.