Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A
polska anglia francji niemcy wlochy
Poland English French German Italian
ukraina litwa bialorus rosja chiny
Ukrainian Lithuanian Belarussian Russian Chinese
 

"POZNAJEMY SMAKI MAZOWSZA"

Cykl broszur zawierających przepisy na tradycyjne i regionalne potrawy oraz napoje, które prezentowane były na licznych konkursach organizowanych przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie.

psm-kasza

psm-mieso

psm-napoje

„Wiejskie Ogrody”

Cykl broszur obejmujący jak dotychczas 6 tytułów: Trawniki, Rabaty kwiatowe, Oczka wodne, Architektura ogrodowa, Drzewa i krzewy, Róże stworzony został z myślą o właścicielach wiejskich ogrodów przydomowych. Z roku na rok obserwuje się coraz większą dbałość o estetykę zagrody wiejskiej i otoczenia domu. Wieś mazowiecka pięknieje, a właściciele ogrodów szukają wzorców do naśladowania oraz fachowych wskazówek dotyczących podstawowych zasad zagospodarowania. Autorka Alicja Gurzyńska w przystępny i zwięzły sposób, przedstawiała cały zakres podstawowej wiedzy dotyczącej urządzania ogrodów.

wo-arch-orodowa wo-drzewa-i-krzewy wo-oczka-wodne
wo-rabaty-kwiatowe wo-roze trawniki
Truskawka w uprawie przyspieszonej?
Od wielu lat obserwujemy duże zainteresowanie uprawą deserowych odmian truskawek, które dojrzewają wcześniej niż tradycyjnie uprawiana Senga Sengana, przez co zwiększa się opłacalność tej uprawy. Polecamy broszurę informującą o metodach  przyspieszenia zbiorów, zakładaniu plantacji, doborze odmian, uprawie i ochronie.

Kukurydza"
Broszura informująca o uprawie, nawożeniu, doborze odmian oraz ochronie. Ponieważ kukurydza jest rośliną wrażliwą na zachwaszczenie podany został program odchwaszczania wg zaleceń ochrony roślin na lata 2008/2009 oraz tabela wrażliwości chwastów na herbicydy najczęściej stosowane w kukurydzy.

Zioła w ogrodzie?
Warto uprawiać zioła w ogrodzie. Mają one wiele zalet - są zarówno pięknie, jak i pożyteczne. W tym wydaniu przedstawione są zioła, które z powodzeniem można uprawiać w ogrodzie przydomowym w naszych warunkach klimatycznych i wykorzystać ich właściwości przyprawowe, lecznicze, odstraszające szkodniki, odkażające, a także dekoracyjne.

Truskawka-www

kukurydza

Ziola-w-ogrodzie

 

Międzyplony warto uprawiać?
Międzyplony odgrywają bardzo ważną rolę w zmianowaniu - ograniczają erozję gleb, poprawiają żyzność, a nawet zmniejszają zagrożenie chorobami i szkodnikami roślin następczych. Broszura prezentuje gatunki roślin zalecane do uprawy, terminy i normy wysiewu  oraz  możliwości wykorzystania międzyplonów w programie rolnośrodowiskowym.
Niezwykłe dania ze zwykłych ziemniaków?
Ziemniak ? ogólnie dostępne, pospolite warzywo na polskim stole, choć nie każdy wie, jak wielorakie zastosowanie może mieć w kuchni. Autorka proponuje Państwu wiele ciekawych przepisów na dania z ziemniaków, począwszy od zup poprzez potrawy z ciasta ziemniaczanego, smażone, duszone, gotowane, ziemniaki faszerowane, sałatki, zapiekanki i sosy. Okazuje się, że ze zwykłego ziemniaka można wyczarować niezwykłe potrawy.

Miedzyplony

dania-z-ziemniakow