Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

Poszukując nowych kierunków rozwoju gospodarstwa, warto pomyśleć o ziołach. Najsilniejszym argumentem potwierdzającym słuszność naszej propozycji jest „Ziołowy Zakątek” w Korycinach - sielskie gospodarstwo ekologiczne położone na czystych i pięknych terenach, gdzie wciąż żywa jest tradycja zielarska, gdzie rdzenni mieszkańcy Podlasia od pokoleń zbierają rośliny lecznicze, korzystając z ich dobrodziejstwa i prozdrowotnych właściwości .

Na wyjazd studyjny do tego wyjątkowego miejsca zapraszamy od 3 do 5 września br. Będzie okazja do wymiany wiedzy fachowej oraz dobrych praktyk w zakresie innowacji w produkcji zielarskiej w ramach współpracy rolników, doradców i naukowców.

Program pobytu przewiduje zwiedzenie Ziołowego Ogrodu Botanicznego, firmy "Dary Natury", wykłady i warsztaty. Wyjazd jest szansą na zdobycie wiedzy na temat produkcji ziół i bogatych możliwościach ich wykorzystania, a także okazją do nawiązania kontaktów i nawiązania współpracy pomiędzy zainteresowanymi podmiotami.

Wyjazd studyjny odbędzie się w ramach operacji „Wielokierunkowość gospodarstwa zielarskiego sposobem na rozwój obszarów wiejskich” realizowanej w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2018-2019 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Celem operacji jest promocja wielokierunkowego i zrównoważonego rozwoju gospodarstw oraz przekazanie zainteresowanym podmiotom podstawowych informacji dotyczących tworzenia grup operacyjnych oraz realizowanych przez nie projektów. Wskazanie możliwych obszarów rozwoju z naciskiem na promowanie innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwach zielarskich, jako kooperacji przedstawicieli nauki, praktyki i doradztwa. Wyjazd studyjny dla potencjalnych beneficjentów działania "Współpraca", ukierunkowany na utworzenie grupy operacyjnej w obszarze innowacji w gospodarstwach zielarskich.

Serdecznie zapraszamy w szczególności rolników, mieszkańców obszarów wiejskich, producentów oraz doradców rolniczych.

Wszystkie zainteresowane udziałem w wyjeździe studyjnym osoby zapraszamy do kontaktu:

Magdalena Kowalewska

tel. 22 571 61 29, 512 268 019

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KARTA ZGŁOSZENIA