Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

7 listopada w Klwowie („Zajazd Lwowski”, ul. Opoczyńska 45) odbędzie się szkolenie pt. Wydłużenie okresu produkcji warzyw pod osłonami poprzez wprowadzenie nowoczesnych konstrukcji tuneli foliowych z podwójną folią i pompowanych powietrzem organizowane przez MODR Warszawa Oddział Radom. Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu wszystkich rolników, przedsiębiorców, mieszkańców obszarów wiejskich, w tym głównie producentów upraw pod osłonami.

Wiele gospodarstw specjalizujących się w uprawach pod osłonami boryka się z problemami związanymi z rentownością i opłacalnością produkcji. Odpowiedzią na te problemy jest możliwość korzystania z najnowszych technologii i osiągnięć nauki, we współpracy z przedstawicielami jednostek naukowo-badawczych., dodatkowo korzystając ze wsparcia finansowego ze środków unijnych, które oferuje działanie „Współpraca”.

Szkolenie organizowane jest w ramach realizacji Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2016-2017 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o zgłoszenie do 26 października 2017 r.:

tel. 48 332 39 79 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 48 332 39 73 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie ma na celu wskazanie zalet nowoczesnej produkcji, wdrażania innowacji i współpracy różnych podmiotów. Chcemy wskazać wyznaczniki dla dodatkowego źródła dochodu (wydłużony proces produkcyjny, uprawa przedplonów i poplonów jako czynnik różnicowania produkcji), która to będzie miała wpływ na jakość życia mieszkańców obszarów wiejskich poprzez ukierunkowanie produkcji, kreowanie nowych produktów i usług, czy wspólne inicjatywy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Chcemy wspierać innowacyjne rozwiązania w rolnictwie, ułatwić wymianę wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymienić i rozpowszechnić rezultaty działań na rzecz tego rozwoju. Wszystkie te działania pozwolą nam zrealizować cele KSOW na lata 2014-2020. Operacja pozwoli zainicjować powstanie grupy operacyjnej, która może się stać beneficjentem działania Współpraca.

__D O  P O B R A N I A__

Opracowanie

Magdalena Kowalewska

Bogusław Włodarczyk