Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

10 grudnia Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku organizuje międzynarodową konferencję pt. „Znaczenie pszczoły miodnej w rolnictwie i leśnictwie – współczesne bartnictwo", która odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym naszego ośrodka w Płońsku przy ul. H. Sienkiewicza 11.

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zapoznania się z tematyką rozwoju bartnictwa na terenie Polski, Białorusi oraz Ukrainie. Prelegentami będą jedni z najbardziej uznanych specjalistów w Europie, zajmujący się tematyką wprowadzenia pszczoły do lasów: Piotr Piłasiewicz z Fundacji Bractwo Bartne,  Andrzej Pazura z Nadleśnictwa w Spale, Milan Motyka z Czech, Mykola Heweliuk i Volodymyr Podorozhnyi z Ukrainy oraz Ivan Osipau i Olga Morozowa z Białorusi. Zaszczycą nas również swoją obecnością i przedstawią swoje prezentacje Kazimierz Szabla – kierownik projektu „Zdrowa żywność z polskich lasów – Pszczoły wracają do lasu”(wykład: „Pszczoły wracają do lasu”) oraz Konrad Zaremba - kierownik projektu Bartnicy Sudetów.

Podczas konferencji odbędzie się wystawa dotycząca

bartnictwa prof. zwyczajnego dr hab. sztuk filmowych,

fotografa, operatora, podróżnika pt. „Ostatni Bartnicy

Europy, których spotkałem - Krzysztof Heyke”

Patronat honorowy nad konferencją objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych

Patronat medialny nad konferencją objęło czasopismo 

Na stoisku w holu CEK swoje oferty zaprezentują firmy/instytucje:

Zapraszamy do udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych pszczelarstwem.

Szczegółowe informacje: Krzysztof Lech – 23 663 07 13, Dorota Paluch 23 663 07 16

e-mail: krzysztof.lech@modr.mazowsze.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: Program konferencji