Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Radom, przystąpił do realizacji operacji „Cudze chwalicie swego nie znacie” – tradycje kulinarne regionu Południowego Mazowsza w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich PROW 2014 – 2020.

W ramach ww. projektu w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Oddział Radom, 10 października 2018 r. przeprowadzone będzie seminarium z wystąpieniami wytwórców produktów lokalnych, których produkty zdobywają główne nagrody w konkursach: „Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego”, „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”, „Mazowieckie Sery Zagrodowe” czy „Sposób na Sukces”. W stoiskach swoją działalność prezentować będą przedsiębiorcy, którzy posiadają produkty z listy LPT Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz ci, którzy prowadzą działalność przetwórczą w oparciu o produkty z własnego gospodarstwa:

  • Gospodarstwo Elżbiety i Wojciecha Pysiaków – 4 produkty na LPT
  • Gospodarstwo Małgorzaty i Mieczysława Podgórskich – 5 produktów na LPT
  • Gospodarstwo Pasieczne Łukasz Murawski – 1 produkt na LPT
  • Gospodarstwo sadownicze Moniki i Tomasza Bankiewiczów - 1 produkt na LPT
  • Stowarzyszenie „Mirowianki”
  • Piekarnia „Wacyn” E. Brzezińska
  • Stowarzyszenie „made in Bończa”
  • Gospodarstwo agroturystyczno- rybackie T. Woźniak

Projekt skierowany jest do właścicieli gospodarstw wytwarzających produkty tradycyjne lub będących w trakcie przygotowań do założenia takiej działalności, osób zamieszkujących i prowadzących działalność na obszarach wiejskich- głównie właścicieli małych gospodarstw rolnych, stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejskich, dzięki którym poznajemy lokalne tradycje kulinarne.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu proszone są o zgłoszenie się do doradców w Powiatowych Zespołach Doradztwa Rolniczego właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub do osoby bezpośrednio realizującej projekt tj.

Ewa Stanik

MODR Oddział Radom

tel: 48  332-39-63,  48 365 02 06

email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szczegółowy program seminarium w załączeniu