Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

16 września 2018 r. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka wspólnie ze starostwem powiatowym w Ostrołęce oraz prezydentem Ostrołęki zapraszają na Kurpiowskie Targi Rolnicze, nad którymi honorowy patronat objął wojewoda mazowiecki.

To impreza adresowana zarówno do rolników, mieszkańców wsi i miast, ale przede wszystkim do miłośników i pasjonatów sztuki ludowej, regionalnej kuchni, wszystkich osób zafascynowanych niepowtarzalną kulturą kurpiowskiej ziemi. W programie jak co roku znajdzie się oferta producentów pojazdów, maszyn i urządzeń rolniczych. Na targowych stoiskach będzie można kupić nasiona oraz rozsady drzew i krzewów owocowych, a także zapoznać się z bogatą ofertą regionalnego pszczelarstwa. Nie zabraknie występów ludowych zespołów artystycznych oraz konkursów. Podczas imprezy odbędzie się  konkurs wiedzy o rolnictwie ekologicznym i kulturze regionu kurpiowskiego oraz na „Najlepszego Dojarza Kurpiowskich Targów Rolniczych” o puchar dyrektora MODR. Dla uczestników Targów będzie czekał Katalog Gospodarstw Agroturystycznych i Twórców Ludowych, który powstał z myślą o wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z ciekawej oferty wypoczynku na terenie północno-wschodniego Mazowsza i zapoznać się z lokalnym folklorem.

Operacja jest realizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, Planu operacyjnego na lata 2018-2019, konkurs nr 2/2018 - Działanie 10: Organizacja i udział w targach, wystawach tematycznych na rzecz prezentacji osiągnięć i promocji polskiej wsi w kraju i za granicą.

Dwunasta edycja Kurpiowskich Targów Rolniczych odbędzie się przy ul. Mikołaja Kopernika 7 – scena i plac DH „Kupiec” oraz parking ul. gen. Ignacego Prądzyńskiego w godzinach 10:00-18:00. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 13:00.

Serdecznie zapraszamy! 

DO POBRANIA:

Regulamin Kurpiowskich Targów Rolniczych

Karta Zgłoszenia

Program Kurpiowskich Targów Rolniczych

Regulamin konkursu wiedzy o rolnictwie ekologicznym i kulturze regionu kurpiowskiego

Regulamin konkursu na Najlepszego Dojarza Kurpiowskich Targów Rolniczych

 

Sponsorem Kurpiowskich Targów Rolniczych jest GRUPA ENERGA