Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

Mazowiecka Izba Rolnicza wraz z partnerami projektu: Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie i Lokalną Grupą Działania Ziemi Mińskiej zapraszają rolników i przedsiębiorców rolnych z województwa mazowieckiego, którzy mieszkają na obszarach wiejskich, prowadzą działalność rolniczą o zróżnicowanych kierunkach produkcji, poszukują nowych technologii, innowacyjnych rozwiązań oraz przedsięwzięć powodujących zwiększenie dochodowości i rentowności gospodarstw, które mogliby wdrożyć w swoich gospodarstwach, są zainteresowani wprowadzeniem sprzedaży bezpośredniej w swoich gospodarstwach, cenią sobie wymianę doświadczeń, są zainteresowani rozwojem obszarów wiejskich, do uczestnictwa w wyjeździe studyjnym pn. „Sprawdzone u sąsiada u nas też zadziała”, który odbędzie się w dniach 24-26 października 2018 r.

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Ostrołęka, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Instytut Uprawy i Gleboznawstwa PIB Puławy oraz Instytut Genetyki Roślin PAN w Poznaniu serdecznie zapraszają w środę 17 października br. o godzinie 10.00 na konferencję w Kadzidle przy ul. Słonecznej 2 (Zespół Szkół Powiatowych).

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Radom, przystąpił do realizacji operacji „Cudze chwalicie swego nie znacie” – tradycje kulinarne regionu Południowego Mazowsza w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich PROW 2014 – 2020.

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku organizuje XXVI Olimpiadę Wiedzy Rolniczej, która odbędzie się 22 października 2018 roku w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym w Płońsku, ul. H. Sienkiewicza 11, początek godz. 10:00.

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w  Bielicach przystąpił do realizacji projektu: „Konferencja pszczelarska - Dbajmy o pszczoły”, realizowanego w ramach Planu Działania  Krajowej  Sieci  Obszarów  Wiejskich  na lata 2014-2020. 

7 października zapraszamy na XX Dni kukurydzy województw mazowieckiego i łódzkiego oraz Ogólnopolską prezentację odmian do Skrzelewa (gmina Teresin, powiat sochaczewski).

W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Prezes Rady Ministrów 23 września br. zaprasza do Wąwolnicy  do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej, na Pierwsze Ogólnopolskie Święto WDZIĘCZNI POLSKIEJ WSI.

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Płocku przystąpił do realizacji projektu: ”Ochrona pszczół – to się opłaca”, realizowanego w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie jest partnerem Lokalnej Grupy Działania - Przyjazne Mazowsze w Płońsku w realizacji operacji pt. „Lokalna żywność od rolnika bez pośrednika”. 

Dotkliwa susza dotknęła w tym roku wielu rolników i część z nich nie może wywiązać się z zawartych umów na dostawy produktów rolnych z przyczyn od nich niezależnych.