Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

9 sierpnia w Zegrzu podczas seminarium podsumowującego konkurs AgroLIga 2018 – etap wojewódzki poznaliśmy zwycięzców oraz laureatów 26 edycji.

Konkurs AgroLiga ma na celu wyłonienie i promowanie przodujących polskich rolników oraz najlepszych polskich firm związanych z rolnictwem. Wśród uczestników seminarium gościliśmy rolników, doradców oraz przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, w tym laureatów z poprzednich lat konkursu AgroLiga.

Gratulacje finalistom złożyli Sylwester Dąbrowski – I wicewojewoda mazowiecki, Jacek Malicki – zastępca dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Sławomir Piotrowski – dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i Tomasz Skorupski – zastępca dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Podczas seminarium uczestnicy zapoznali się z najlepszymi wzorcami i dobrymi praktykami na przykładzie gospodarstw i przedsiębiorstw Polski Północno-wschodniej (prezentacja Jadwigi Skibowskiej z Oddziału Płock), a także wysłuchali wykładu Alberta Jaworskiego - prezesa LGD Zielone Mosty Narwi pt. Polityka Rozwoju Obszarów Wiejskich i wsparcie finansowe.

Mistrz Województwa Mazowieckiego w obu kategoriach zostanie zgłoszony do eliminacji krajowych.

W kategorii ROLNICY tytuł Mistrza województwa mazowieckiego konkursu AGROLIGA 2018 otrzymali państwo Mikołajczyk i Grzelak, gmina Płońsk, powiat płoński. Prowadzone przez nich gospodarstwo istnieje od 1980 r., o łącznej powierzchni 121,62 ha i jest największym producentem mięty pieprzowej w Polsce. Produkcja w gospodarstwie odbywa się zgodnie z wdrożonymi, utrzymanymi i stale doskonalonymi elementami HACCP i zasadami Dobrej Praktyki Rolniczej. Gospodarstwo, jako jedyne w Polsce poddało się procedurze certyfikacji zgodnie z wymogami SAN – Standardu Zrównoważonego Rolnictwa i otrzymało certyfikat jakości RA.

Tytuł Wicemistrza województwa mazowieckiego konkursu AGROLIGA 2018 w kategorii ROLNICY otrzymała Hanna Woźna, gmina Olszanka, powiat łosicki. Gospodarstwo z 19-letnim stażem, specjalizujące się w produkcji jaj wylęgowych na fermie reprodukcyjnej, prowadzone z rozdzieleniem fazy odchowu od fazy nieśności. Średnia miesięczna produkcja jaj to 1 200 000 szt. 90% produkcji jaj jest eksportowana, przede wszystkim do Mołdawii, Ukrainy i Uzbekistanu. 6 kurników o powierzchni 10 950 m2, 2 odchowalnie (4 140 m2), chłodnie i magazyny (600 m2).

Laureaci województwa mazowieckiego AGROLIGA 2018 w kategorii ROLNICY:

Andrzej Sarnecki - gmina Kazanów, powiat zwoleński.

Henryk Sobczyk, gmina Wolanów, powiat radomski.

Teresa i Andrzej Lubeccy, gmina Puszcza Mariańska, powiat żyrardowski.

Hanna i Roman Gorzkowscy, gmina Łąck, powiat płocki.

Marek i Piotr Gogolewscy, gmina Karniewo, powiat makowski.

Agnieszka i Grzegorz Jaworscy, gmina Serock, powiat legionowski.

Kategoria FIRMA Tytuł Mistrza województwa mazowieckiego Konkursu AGROLIGA 2018 w kategorii FIRMA otrzymała firma FRESH CHAMP, gmina Łosice, powiat łosicki. Firma zajmująca się skupem, transportem i przechowywaniem, importem i eksportem towarów. Główne kierunki to Kazachstan, Uzbekistan, Sardynia, Cypr, Dania, Włochy, Litwa, Łotwa, Białoruś i Rosja. Profesjonalne zaplecze wyposażone w 3 chłodnie o powierzchni 800 m2 i 4 szok-komory służące szybkiemu schładzaniu pozwalają specjalistyczna obsługę towarów. W zasobach floty m.in. 6 samochodów do przewożenia zwierząt i 4 samochody chłodnie do owoców i warzyw.

Tytuł Wicemistrza województwa mazowieckiego Konkursu AGROLIGA 2018 w kategorii FIRMA otrzymała Masarnia Staropolska Strzecha, gmina Sierpc, powiat sierpecki. Firma z 10-letnią tradycją w produkcji wędlin metodą tradycyjną z wykorzystaniem receptur pochodzących z domu rodzinnego. Produkcja ok. 2 ton dziennie, 6 sklepów firmowych i współpraca z zewnętrznymi klientami.

Laureaci województwa mazowieckiego AGROLIGA 2018 w kategorii FIRMA

CAPRA KAMPINOS, gmina Kampinos, powiat warszawski - zachodni.

Gąsiorowo Młyn, gmina Świercze, powiat pułtuski.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Magdalena Kowalewska

MODR Warszawa

__F O T O R E L A C J A__

  1. Jacek Malicki – zastępca dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa
    Tomasz Skorupski – zastępca dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
    Nina Mikołajczyk Grzelak i Zygmunt Mikołajczyk – Mistrzowie województwa mazowieckiego 2018
    Sławomir Piotrowski - dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
  2. Laureaci Konkursu AgroLiga
  3. Seminarium podsumowujące Konkurs AgroLiga 2018 – etap wojewódzki
  4. Jacek Malicki – zastępca dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Tomasz Skorupski – zastępca dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Anna i Krzysztof Przybylscy – FRESH CHAMP - Mistrzowie województwa mazowieckiego 2018, Sławomir Piotrowski - dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

Fotografie:

Anna Kołodziejek
Agnieszka Rembiszewska