Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

Uroczyste ogłoszenie wyników XXVI edycji konkursu „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego w 2017 r.” w tym roku odbyło się w Poznaniu.

Nagrody i dyplomy wręczyli laureatom 1 grudnia br. podczas Narodowej Wystawie Rolniczej, Jan Krzysztof Ardanowski, który w tym roku patronował konkursowi oraz Jacek Węsierski - dyrektor CDR. W konkursie udział wzięło 16 czasopism i wydawnictw branżowych z Ośrodków Doradztwa Rolniczego w całym kraju.

Konkurs organizowany jest od 26 lat przez poznański oddział Centrum Doradztwa Rolniczego, który jak co roku ufundował nagrody oraz specjalne podziękowania dla laureatów i uczestników konkursu. 

Wyniki XXVI edycji konkursu pn.: „NAJLEPSZE WYDAWNICTWO WOJEWÓDZKICH OŚRODKÓW DORADZTWA ROLNICZEGO”

 

Komisja konkursowa przeprowadziła ocenę i wybrała najlepsze wydawnictwa wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego za 2017 rok. 

Dwa równorzędne I miejsca w kategorii „NAJLEPSZE CZASOPISMO PERIODYCZNE” otrzymały:  „Twój Doradca Rolniczy Rynek” Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz „Lubelskie Aktualności Rolnicze” Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

II miejsce zajęła „Wieś Mazowiecka” wydawana przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie.

Trzy równorzędne III miejsca zajęły: „Wieś Kujawsko – Pomorska” Kujawsko - Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, „Wiadomości Rolnicze” Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i „Zachodniopomorski Magazyn Rolniczy” Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

W kategorii „NAJLEPSZA PUBLIKACJA TEMATYCZNA” dwa równorzędne I miejsca: „Innowacyjne rozwiązania w organizacji chowu bydła mięsnego” (Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie) oraz „Innowacyjne metody ochrony w uprawach ekologicznych” (Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach).

II miejsce: „Relacje cenowe w rolnictwie w latach 2002 – 2016” (Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie).

Wyróżnienie: za publikację „60 lat doradztwa rolniczego w Lubaniu” otrzymał Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

 

Fotoreportaż wkrótce