Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

11 kwietnia br. w Makarówce zorganizowana została Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości, w której wiedzą musiały się wykazać kobiety wiejskie z gminy Huszlew.

Spośród ponad czterdziestu uczestniczek, po przeprowadzeniu eliminacji pisemnych i ustnych, wyłonione zostały laureatki:

I miejsce –Alicja Stancel ,

II miejsce - Iveta Podgórska,

III miejsce - Zofia Sacharczuk.

 

Tradycyjnie podczas olimpiady odbył się konkurs kulinarny. Tym razem najważniejsze były potrawy z królika. Wszystkie okazały się bardzo smaczne i atrakcyjne. Zwycięzcami konkursu zostały panie ze Stowarzyszenia „Mostowianki”, które przygotowały rosół z pierogami z mięsa królika. Drugie miejsce przyznano paniom z Koła Gospodyń Wiejskiej w Makarówce za „skoki” z królika z kaszą, a trzecie paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ze wsi Mostów za tartę z królika.

W konkursie wyróżniono również pasztety, które sporządziły panie Elżbieta Pomagruk i Barbara Rogal. Spotkanie dla kobiet uświetnił Zespół „Zakrze śpiewa”. Nie obyło się bez degustacji potraw, którą przygotowały gospodynie z Makarówki.

Organizatorem olimpiady był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Siedlce, PZDR Łosice. Fundatorami nagród były władze samorządowe oraz liczni sponsorzy- przedsiębiorcy, którym serdecznie dziękujemy.

__F O T O R E L A C J A__

1. uczestniczki olimpiady wypełniają test
2. komisja olimpiady
3. laureatki olimpiady
4. tarta warzywna z królikiem
5. skoki królika z kaszą
6. pasztet z królika
7. królik na gorąco
8. medaliony z królika
9. pasztet z królika
10. laureatki konkursu, sponsorzy i organizatorzy
11. występy zespołu Za krze śpiewa

 

Maria Sudnik

MODR Oddział Siedlce

przyg. A.D.