Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski    
sir logotyp 150x70fb sir      
A A A

Kim są nasi sołtysi? Odpowiedź jest bardzo prosta – są najbliżej mieszkańców wsi – nie urzędnicy a na urzędzie. O tym jak bardzo są ważni przekonaliśmy się na III Powiatowym Dniu Sołtysa w Sochaczewie organizowanym przez Radę Powiatową Mazowieckiej Izby Rolniczej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” Radio Sochaczew oraz Echo Powiatu.

Salę Dworku Magnat w Sochaczewie do ostatniego miejsca wypełnili sołtysi jak i zaproszeni goście na czele z Maciejem Małeckim posłem RP. Przybyli także Wojciech Petera doradca ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Janusz Wrona, dyrektor departamentu z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, z centrali KRUS Paweł Augustyn i Zygmunt Jakubiak oraz władze samorządowe powiatu i miasta Sochaczew. Związki zawodowe rolników reprezentowali Stanisław Andres z NSZZ RI Solidarność i Mariusz Gołębiowski ze Związku Zawodowego Rolników „Ojczyzna”. Nie zabrakło delegacji sołtysów z zaprzyjaźnionego powiatu łowickiego wraz z Andrzejem Boguckim - wicestarostą, wójtów oraz przedstawicieli MIR, ARiMR, KRUS, MODR Warszawa Oddział Bielice. Podczas spotkania uhonorowano sołtysów najdłużej piastujących swój urząd. Otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów, samorządy i instytucje pracujące na rzecz rolnictwa.

Gościem specjalnym była Anna Seniuk niepowtarzalna Madzia Karwowska z serialu „Czterdziestolatek”, aktorka teatralna i filmowa. Pani Anna opowiadała barwnie o kulisach swojej wieloletniej kariery i tajemnicach zawodu. Nie lada gratką dla uczestników spotkania była możliwość nabycia książki aktorki „Nietypowa baba jestem” wraz z dedykacją.

Bogaty program artystyczny uzupełniał poczęstunek i znakomita atmosfera.

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Bielicach od I edycji jest wiernym partnerem tego przedsięwzięcia wraz z instytucjami działającymi dla polskiej wsi jak ARiMR I KRUS. Organizacja Dnia Sołtysa 19 marca „w Józefa ”szczególnie wpłynęła na wesołą atmosferę. Czas biegnie bardzo szybko i nawet nie dostrzeżemy jak spotkamy się za rok.

 __F O T O R E L A C J A__

1 - Wojciech Petera z MRiRW odczytuje list dedykowany sołtysom od Ministra Krzysztofa Jurgiela oraz Sławomir Tomaszewski przewodniczący Rady Powiatowej MIR
2 - Uczestnicy spotkania
3 - Wręczenie upominków dla sołtysów
4 - Uhonorowani sołtysi i sponsorzy
5 - Kwiaty dla pań wręcza poseł Maciej Małecki
6 - Gość specjalny Anna Seniuk podpisuje książkę „Nietypowa baba jestem”
7 - Wraz z przedstawicielami Małopolskiej Izby Rolniczej przybyła Kapela Góralska z Podhala
8 - Występ zespołu Dens Babki z gm. Młodzieszyn

 

 

Tekst: Krzysztof Szumski

Zdjęcia: Bożena Kalkowska

MODR Oddział Bielice