Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski
sir logotyp 150x70fb sir  
A A A

Już po raz jedenasty Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Ostrołęce zorganizował  17 września imprezę pn. „Kurpiowskie Targi Rolnicze”. Mimo niekorzystnej prognozy pogody zwiedzający i wystawcy dopisali.

Organizatorami imprezy byli: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Ostrołęce, Prezydent Miasta Ostrołęka oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Otwarcia imprezy dokonali: Sławomir Piotrowski – dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Bogdan Bagiński - dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Ostrołęce oraz Janusz Kotowski – prezydent Miasta Ostrołęka.

Na scenie już od godziny 10.00 odbywały się występy artystyczne i konkursy zorganizowane specjalnie na to wydarzenie. W tym roku MODR Oddział Ostrołęka zorganizował dwa zupełnie nowe konkursy.

Pierwszy - Konkurs za najlepszą prezentację kół gospodyń wiejskich. Cztery koła zorganizowały ciekawe stoiska oraz prezentowały swoją twórczość ludową na scenie. Pełne energii i humoru panie z Kół Gospodyń Wiejskich sprawiły, że publiczność znakomicie się bawiła, a przy akompaniamencie harmonii (Jan Kania) znakomicie się tańczyło. Prezentację wygrało koło gospodyń wiejskich z Jednorożca, którego stoisko oraz występy artystyczne w strojach ludowych podobały się najbardziej zarówno komisji jak i publiczności.

Drugi nowy konkurs na Najlepszego dojarza Kurpiowskich Targów Rolniczych zorganizowany przez MODR Oddział Ostrołęka wzbudził wiele emocji i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zawodnicy mieli za zadanie wydojenie sztucznej krowy. Po minucie dojenia ilość udojonego mleka była skrupulatnie mierzona. Nad prawidłowością konkursu czuwała komisja. Do rywalizacji przystąpili mężczyźni i kobiety powyżej 18. roku życia.

Wyniki zawodników na bieżąco prezentowane były na tablicy. Ponad półtorej godziny nie do pokonania był zawodnik na miejscu pierwszym. Dopiero pod koniec konkursu nastąpiła zmiana. Konkurs wygrał Mariusz Czaplicki z gminy Jednorożec, który w ciągu minuty wydoił 2,61 l mleka. Finalista otrzymał 1.000 złotych nagrody oraz Puchar dyrektora MODR Oddział Ostrołęka.

Dzieci w wieku od 7 do 15 lat, jak w każdym roku brały udział w konkursie ekologicznym, w którym pytania nie były łatwe. Mimo tego nie sprawiły specjalnej trudności najmłodszym.

Quiz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa wodnego zorganizowany przez ostrołęcki Park Wodny „Aquarium” oraz konkurs z nagrodami: karnety wstępu na basen oraz gry w kręgle cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego również zorganizowała konkurs wiedzy. Pytania dotyczyły BHP podczas pracy rolniczej pn. „Pracuj bezpiecznie” dla rolników.

Dużym zainteresowaniem cieszyły stoiska i wystawy zorganizowane przez MODR. Barwna wystawa papryki i jej przetworów MODR Oddział Radom, przyciągała zwiedzających swoim wystrojem.

Ostatnim punktem imprezy był występ zespołu muzycznego „Spontan” i wspólna zabawa. Serdeczne dziękujemy Prezydentowi Miasta Ostrołęka, Staroście powiatu ostrołęckiego, wszystkim sponsorom oraz wystawcom i do zobaczenia za rok.

 __F O T O R E L A C J A__

 1. 8684 – kolorowa papryka – wystawa MODR O/Radom
 2. 8713 – quiz ratownictwa wodnego
 3. 7838 – wystawy firm rolniczych
 4. 8747 – stoisko krzewów i kwiatów
 5. 8761 – stoisko MODR
 6. 8763 – stoisko koła gospodyń wiejskich
 7. 8769 – występ KGW z Jednorożca
 8. 8773 – zwiedzający oglądają występy
 9. 8776 –  stoisko i konkurs KRUS
 10. 8783 – oficjalne otwarcie imprezy
 11. 8785 – otwarcie imprezy dyrektor Sławomir Piotrowski
 12. 8793 - otwarcie imprezy dyrektor Bogdan Bagiński
 13. 8803 – stoisko i konkurs Nadleśnictwa Ostrołęka
 14. 8806 – spróbujmy papryki
 15. 8810 – konkurs na najlepszego dojarza
 16. 8812 – hit Targów
 17. 8818 – pomiary wydojonego mleka
 18. 8845 – laureaci konkursu ekologicznego
 19. 8865 – podsumowanie konkursu KGW
 20. 8870 – I miejsce konkursu na najlepszego dojarza
 21. 8877 – zwycięzcy konkursu na najlepszego dojarza

Tekst i zdjęcia: Edward Piwowarski MODR O/Ostrołęka