Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski
sir logotyp 150x70fb sir  
A A A

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku wspólnie z Cukrownią Pfeifer & Langen Glinojeck S.A. zapraszają na XIX Dzień Kukurydzy i Buraka, który odbędzie się 17 września 2017 na polu doświadczalnym ośrodka.

 Celem Dnia Kukurydzy i Buraka jest popularyzacja uprawy tych roślin jak również prawidłowej technologii uprawy i zbioru. Pracownicy MODR Oddziału Poświętne w Płońsku pokażą kolekcję 95 odmian kukurydzy i 19 odmian buraka oraz 15 odmian kukurydzy w doświadczeniach Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego. Zaprezentują ocenę działania stymulatora wzrostu i herbicydów w kukurydzy oraz technologię uprawy buraka cukrowego rekomendowaną przez cukrownię Pfeifer & Langen Glinojeck S.A. Jak co roku naukowcy na polu doświadczalnym będą udzielali indywidualnych porad jak skutecznie zwalczać szkodniki i choroby buraka, a także szkodniki kukurydzy. Zachęcamy do obejrzenia upraw i sprawdzenia, która odmiana sprawdziła się najlepiej, w tym roku, na polu doświadczalnym.

Profesorowie z Instytutu Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu podczas konferencji omówią jak rozpoznawać i skutecznie zwalczać choroby i szkodniki tych roślin. Zainteresowani otrzymają broszurę na ten temat.

Cukrownia Pfeifer & Langen Glinojeck S.A. przeprowadzi pokaz zbioru buraków i prawidłowego formowania pryzmy.

Rolnicy spotykając się z hodowcami odmian kukurydzy i buraka oraz producentami i dystrybutorami środków ochrony roślin, nawozów i doradcami rolniczymi mogą uzyskać rozwiązanie problemów związanych z uprawą tych roślin, ewentualnie u producentów lub dealerów zamówić wybrane materiały do produkcji czy maszyny.

Serdecznie zapraszamy wystawców i plantatorów buraka cukrowego oraz producentów kukurydzy.

Organizatorzy

 

Osoby do kontaktu:

Monika Górzyńska , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 23 663 07 14

Janusz Sychowicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 23 663 07 10

 

W załączeniu:

- Plakat

- Program

- Zgłoszenie dla wystawcy

- Regulamin

 

 Plakat DKiB