Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski
sir logotyp 150x70fb sir  
A A A

Po raz szesnasty MODR Oddział Poświętne organizuje Targi Edukacyjne. Aktualną ofertę edukacyjną przedstawią szkoły wyższe: publiczne i prywatne, zawodowe i policealne oraz instytucje wspierające edukację młodych Mazowszan.  3 marca 2017 roku w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym w Płońsku młodzież szkół średnich pozna jakie są możliwości kształcenia w nadchodzącym roku akademickim oraz porówna różne oferty edukacyjne.

Dla młodych ludzi nasze Targi Edukacyjne stały się nieocenioną pomocą w wyborze drogi rozwoju,  poznaniu możliwości dalszego kształcenia, kreowaniu przyszłości zawodowej. Oferta w formie katalogów, ulotek, ciekawych eksponatów, pokazów uzupełniona konsultacjami z przedstawicielami szkół i uczelni ułatwia młodzieży pozyskanie szczegółowych informacji o warunkach nauczania. Bezpośrednie rozmowy ze studentami bądź przedstawicielami uczelni są źródłem praktycznych informacji, których brakuje w tradycyjnych informatorach służących rekrutacji do szkół wyższych.

 

Ważne dla młodych ludzi, przybywających na Targi w godzinach 10-14 są  kierunki kształcenia, zasady naboru, ale też dodatkowe bonusy, które oferują szkoły. Istotna jest jakość kształcenia, czesne, pomoc stypendialna, baza dydaktyczna, współpraca zagraniczna, atmosfera uczelni. Konsultanci na ok. 30 stoiskach informacyjno-promocyjnych zaproponują nowe ścieżki edukacyjne, wskażą korzyści płynące z wyboru ich uczelni, przedstawią praktyczny wymiar wybranej profesji. Z pewnością odpowiedzą na wątpliwości i problemy związane z aplikacją w nowym roku akademickim.
Ofertę rekrutacyjno-informacyjną szkół na rok akademicki 2017/2018 kierujemy do  uczniów klas maturalnych z naszego subregionu.

Albert Einstein powiedział: „jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu, że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - jednak to najcenniejsza rzecz jaką posiadamy”.

 

Ta myśl przyświeca od lat organizatorom Targów Edukacyjnych, którymi są: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku, Starostwo Powiatowe w Płońsku, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie - filia w Ciechanowie, Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Płońsku oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Ciechanowie.

Więcej informacji: Maria Kacprowska, Zespół Metodyki Doradztwa, Szkoleń i Wydawnictw tel. 23 663 07 30, e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Tekst: Małgorzata Najechalska

MODR Oddział Poświetne w Płońsku