Siedziba MODR w Warszawie:  ul. Czereśniowa 98, 02-456
Tel.: 22 571 61 00 | e-mail: sekretariat@modr.mazowsze.pl

APS   kleski
sir logotyp 150x70fb sir  
A A A

Wkrótce XVIII Mazowieckie Dni Rolnictwa w Poświętnem (Płońsk). Jedną z atrakcji wystawy będzie VII Turniej Ekologiczny, który cieszy się coraz większą popularnością. Jest okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu wspólnie z rodziną. Zapraszamy serdecznie rodziny wraz z dziećmi do udziału w turnieju.

Celem turnieju jest uwrażliwienie mieszkańców obszarów wiejskich na potrzebę ochrony środowiska oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród najmłodszych. Zanieczyszczenie powietrza przez szkodliwe dla zdrowia substancje, takie jak: dwutlenek węgla, dwutlenek siarki, tlenki azotu oraz pyły jest główną przyczyną globalnych zagrożeń środowiska. Skutkuje to występowaniem smogu, kwaśnych deszczy, dziury ozonowej, czy pojawieniem się efektu cieplarnianego.

 

VII Turniej Ekologiczny będzie dobrą okazją do wykazania się nie tylko umiejętnościami sprawnościowymi, ale też wiedzą m.in. z zakresu ekologii, sozologii, przyrody i odnawialnych źródeł energii. Turniej odbędzie się w sobotę 10 czerwca br. o godz. 10:00 na terenie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku (przy scenie głównej). Wszystkie rodziny biorące udział w zabawie zostaną uhonorowane nagrodami ufundowanymi przez Partnera oraz Organizatorów Turnieju Ekologicznego.
Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z regulaminem i scenariuszem konkursu oraz dostarczenie podpisanego zgłoszenia i oświadczenia na adres: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego O/Poświętne w Płońsku, ul. H. Sienkiewicza 11, 09-100 Płońsk.
Więcej informacji pod numerem: 23/663 07 12 (Magdalena Sielczak) lub adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki:

Organizatorami VII Turnieju Ekologicznego są:

 

 

logo modr m

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Oddział Poświętne w Płońsku

 nadlesnictwo plonsk

Nadleśnictwo Płońsk

 

 bsp gmina naruszewo

 Partnerem VII Turnieju Ekologicznego jest

pgnig termika